امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128762
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، «میگل آنخل اوسوریو» وزیر کشور مکزیک اعلام کرد که «انریکه پنیا ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، «میگل آنخل اوسوریو» وزیر کشور مکزیک اعلام کرد که «انریکه پنیا نیتو» رئیس جمهور این کشور قصد دارد اطلاعیه‌های مهمی را برای حل پرونده دانش‌آموزان ناپدید شده ایالت «گررو» صادر کند تا بدین وسیله در جاهایی که دولت ضعف داشته تغییرات و اصلاحاتی صورت گیرد.

«اوسوریو» تأکید کرد که دولت مکزیک همچنان در حال جست‌ و جوی این دانش‌آموزان ناپدید شده است و نه تنها تمام قوای خود را برای یافتن آن‌ها به کار گرفته بلکه همچنین به دنبال مجرمان این پرونده و مجازاتشان نیز می‌باشد.

وی ضمن آنکه از جزئیات اطلاعیه‌هایی که رئیس جمهور مکزیک به زودی صادر خواهد کرد خبر نداد خاطر نشان کرد که این اطلاعیه‌های وی بر مبنای ایجاد و اصلاح اقدامات لازم در کشور صورت خواهد گرفت.

«اوسوریو» تصریح کرد که کسانی که در تظاهرات خشونت‌آمیز 20 نوامبر سال جاری (29 آبان) در میدان «زوکالو» (میدانی در مرکز شهر مکزیکوسیتی؛ پایتخت مکزیک) شرکت نکرده‌اند لازم نیست نگران باشند؛ بلکه تنها کسانی‌که در این اقدام تهاجمی در برابر پلیس فدرال این کشور حضور داشته‌اند بایستی مضطرب و نگران باشند.

وی متذکر شد که انتصاب مدیر جدید مؤسسه ملی پلی تکنیک مکزیک توسط «نیتو» در حال حاضر به امضا رسیده است و از این پس با برقراری میز مذاکرات با دانش‌آموزان امیدواریم اختلافات بین آن ها و دولت به زودی حل شود.

«اوسوریو» افزود برقراری میز مذاکرات دولت با دانش‌آموزان این کشور ممکن است گامی طولانی محسوب شود اما بسیار با ارزش و مؤثر است؛ زیرا که اهداف مشترکی همچون ارائه آموزش با کیفیت را دنبال می‌کنند.

مقامات فدرال مکزیک هنوز مجرمان ناپدید شدن 43 دانش‌آموز مدرسه «آیوتسیناپا» ایالت «گررو» را شناسایی نکرده‌اند.

بر طبق گرفتن اعتراف‌هایی از افراد مسلح متعلق به گروه جنایی ایالت «گررو»، در حال حاضر دادستانی کل این کشور تنها نام مستعار برخی از افرادی که این دانش‌آموزان را از شهر «ایگوآلا» به «کوکولا» منتقل کرده‌اند را به دست آورده است.

در چندین هفته اخیر، ده‌ها هزار نفر از مردم مکزیک با برپایی تظاهرات گسترده اعتراض خود را به دولت ملی این کشور نشان داده‌اند؛ معترضان اذعان داشتند که ناپدید شدن دانش‌آموزان جرم و جنایتی بوده که توسط دولت مکزیک صورت گرفته و در این راستا از «انریکه پنیا نیتو» رئیس جمهور این کشور خواستند تا از سمت خود استعفا دهد.

دانش‌آموزان عادی مدرسه «آیوتسیناپا» در 26 سپتامبر (4 مهر 93) بعد از اینکه مورد حملات پلیس «ایگوآلا» قرار گرفتند ناپدید شدند؛ از آن زمان اعتراضات و تظاهرات‌های گسترده‌ای در راستای تحت فشار قرار دادن دولت «انریکه پنیا نیتو» رئیس‌جمهور مکزیک صورت گرفته‌ تا بدین ترتیب برای یافتن جوانان تلاش بیشتری انجام دهد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها