امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12877
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 141
«محمدرضا پورمعین» رئیس جمعیت قرآنی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ...

«محمدرضا پورمعین» رئیس جمعیت قرآنی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به تجربیات خود در مسابقات بین‌المللی قرآن در سایر کشورها، مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در ایران را از بهترین و ممتازترین مسابقات قرآنی جهان عنوان کرد و گفت: مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در ایران شاید دراوایل با سطح مسابقات مالزی فاصله داشت، اما در 10 سال گذشته به ویژه با حضور داوران کشورهای مختلف، حتی از سطح مسابقات مالزی نیز بالاتر رفته است.

پورمعین با اشاره به تنوع انتخاب داوری در ارتقای سطح کیفی مسابقات تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در این دوره از برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از 9 کشور خارجی داورانی را برای قضاوت دعوت کرده بود که در این بین داور مالزیایی نیز حضور داشت، این در حالی است که در سال‌های اخیر از داوران ایرانی در مسابقات مالزی دعوت نشده است.

مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در ایران جزو اولین‌های مسابقات قرآنی دنیاست

پورمعین،‌ توجه مسئولان به این موضوع را نشان از قدرت یک مسابقه بین‌المللی دانست و افزود: سطح مسابقات قرآنی جمهوری اسلامی ایران به قدری بالاست که با مسابقات کشور هند به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست. هر چند در کشورهایی همچون سوریه، بنگلادش، عربستان، امارات، کویت، اردن و بحرین مسابقات قرآنی برگزار می‌شود، اما به اذعان شرکت‌کنندگان این کشورها و همچنین مشاهدات عینی می‌توان گفت که مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در ایران جزو اولین‌های مسابقات قرآنی در دنیاست.

قضاوت داوران سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن عادلانه بود

این پیشکسوت قرآن کریم با اشاره به بحث نوع داوری در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران گفت: داوران با دقت تلاوت‌ها را شنیده و بدون اطلاع از نام و ملیت قاری، در قضاوتی عادلانه و بدون هر نوع قومیت‌گرایی به قاریان و حافظان امتیاز دادند.

رئیس جمعیت قرآنی استان تهران ادامه داد: پس از پایان مسابقات، کارنامه دقیق به همراه فیلم و صوت تلاوت تقدیم متسابق شد که این امر بیانگر دقت داوری در مسابقات قرآن جمهوری اسلامی ایران است.

مسابقات قرآن در ایران مسابقه‌ای مردمی است

پورمعین، حضور پررنگ شرکت‌کنندگان، نحوه برگزاری و اطلاع‌رسانی، نوع جوایز و همچنین داوری را از جمله ویژگی‌های برتر مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ایران نسبت به سایر کشورها برشمرد و گفت: مسابقات بین‌المللی قرآن در ایران، مسابقه‌ای مردمی است که تمامی مردم با تمایل خود برای شنیدن تلاوت‌ها و مشاهده این رقابت قرآنی حضور می‌یابند؛ در حالی که در مالزی، تماشاگران به دعوت و با دریافت هزینه برای تماشای مسابقات حاضر می‌شوند.

این استاد قرآن کریم در پیشنهادی مطرح کرد: بهتر است در سال‌های آینده مسئولان سازمان اوقاف و امورخیریه برای یادگاری و ماندگار شدن خاطرات حضور قاریان در ایران، مدال یا سنبلی از مسابقات با مفاهیم قرآنی به شرکت‌کنندگان اهدا کنند.
انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها