امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128771
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس پارلمان افغانستان در نشست عمومی امروز (چهارشنبه) این مجلس ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس پارلمان افغانستان در نشست عمومی امروز (چهارشنبه) این مجلس زمان مقرر در قانون اساسی این کشور که زمان سرپرستی در وزارت‎خانه‎ها و ولایت‎ها را تعیین کرده را پایان یافته دانست و تداوم سرپرستی در وزارت خانه‎ها و ولایت‎ها را غیر قانونی عنوان کرد.

ابراهیمی افزود: امروز مدت 2 ماه از آغاز سرپرستی‎ها می‎گذرد و بر اساس قانون، وزارت‎خانه‎ها و ولایت‎ها نباید توسط سرپرست‎ها اداره شود.

با این حال، «حمیرا ایوبی» عضو پارلمان افغانستان عدم معرفی وزرا را ناشی از مخالفت میان «محمد اشرف‎غنی» رئیس جمهور و «عبدالله عبدالله» رئیس شورای اجرای دانست و گفت: وضعیت موجود در وزارت‎خانه‎ها و ادارات ولایتی غیر قابل تحمل است.

«صالح‎محمد صالح» عضو دیگر این مجلس عدم معرفی کابینه به پارلمان را ناشی از وجود دولت‎های جدید در داخل دولت وحدت ملی افغانستان دانست.

صالح افزود: رئیس جمهور، رئیس شورای اجرایی با معاونین خود و همچنین نماینده ویژه رئیس جمهور در امور اصلاحات اداری و حکومت‎داری خوب هر کدام یک دولت برای خود تشکیل داده‎اند.

وی تأکید کرد: با تشکیل دولت وحدت ملی مردم به آینده خود امیدوار شده بودند، اما هم‎اکنون عدم تشکیل وزرا و وجود اختلافات در میان تیم‎های انتخاباتی سبب افزایش نگرانی‎های ملت شده است.

این در حالی است که اعضای پارلمان افغانستان بارها خواستار معرفی شدن کابینه جدید شده و ناامنی‎ها و افزایش خشونت‎ها را نیز بزرگترین نتایج معرفی نشدن وزرا به پارلمان دانسته بودند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها