امروز : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 28
۰۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128773
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 7
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، جبهه‌های ریف ادلب و غوطه دمشق و عین العرب امروز شاهد تحولات میدانی مهمی بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، جبهه‌های ریف ادلب و غوطه دمشق و عین العرب امروز شاهد تحولات میدانی مهمی بود.

ریف ادلب: تسلط ببر بر یک نقطه استراتژیک در خان‌شیخون

نیروهای ارتش سوریه که از روز گذشته عملیات زمینی خود برای آزادسازی شهر استراتژیک «خان شیخون» به عنوان مهمترین و اصلی‌ترین پایگاه تمرکز و فعالیت گروهک‌های تروریستی تکفیری از جمله «جبهه النصره» در ریف جنوبی ادلب را به فرماندهی سرهنگ «سهیل الحسن»، معروف به «ببر» آغاز کرده بودند، امروز (چهارشنبه) و در اولین گام موفق شدند، یک نقطه نظامی استراتژیک در جنوب شهر «خان شیخون» را آزاد کنند.

خبرنگار فارس در این خصوص گزارش داد که نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، پایگاه نظامی «الخزانات» در جنوب شهر خان شیخون را از لوث عناصر تروریستی تکفیری آزاد کنند.

گزارش‌های میدانی تاکید می‌کند که نیروهای ارتش سوریه بطور کامل کنترل این پایگاه نظامی را در اختیار دارند و عناصر مسلح مستقر در این پایگاه به سمت کوی‌های جنوبی شهر عقب نشینی و فرار کرده‌اند.

این درحالی است که به موازات این عملیات نیروی پیاده نظام ارتش سوریه، نیروی هوایی این کشور نیز مواضع گروهک‌های تروریستی در جنوب و جنوب شرقی خان شیخون را هدف گرفتند.

گزارش‌های رسیده حاکی است که نیروهای ارتش سوریه در حال تحکیم مواضع خود در این پایگاه نظامی با هدف تدارک برای آغاز پیشروی به سمت کوی‌های شهر خان شیخون هستند.

درگیر‌ی‌ داعش و کُردها در عین العرب

اما از عین العرب یا همان کوبانی خبر می‌رسد که گروهک تروریستی تکفیری داعش حمله‌ای را علیه مواضع کُردهای این شهر در منطقه مابین ساختمان شهرداری و میدان آزادی این شهر انجام داده است.

در پی این حمله درگیری‌های شدیدی میان عناصر تکفیری داعش با نیروهای کمیته‌های دفاع مردمی کُردهای سوریه در جریان است، در حالی‌که به تلافی این حمله تروریست‌های داعشی دیگر کمیته‌های مردمی کُردهای سوریه حمله‌ای را علیه مواضع داعش در محور جنوبی شهر عین العرب انجام دادند که هلاکت شماری از آنها را درپی داشت.

از سوی دیگر هواپیماهای ائتلاف بین المللی به نیز چندین موضع گروهک داعش در محور شرقی عین العرب را هدف گرفتند.

درگیری‌های شدید در مسیر ارتباطی غوطه شرقی و غربی دمشق

منطقه «خان الشیح» در غوطه غربی دمشق و مناطق اطراف آن از سمت اردوگاه و بزرگراه «السلام» شاهد درگیری‌های شدید بین نیروهای شدید ارتش سوریه با عناصر مسلح بود.

براساس گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، گروهک‌های تروریستی مستقر در منطقه غوطه غربی دمشق تلاش دارند، با حمله به نقاط تمرکز ارتش سوریه در بزرگراه «السلام» بر آن تسلط یابند.

هدف گروهک‌های تروریستی از این حمله قطع راه‌های امداد و کمک رسانی ارتش سوریه و تسلط بر مسیر ارتباط دهنده دو غوطه شرقی و غربی دمشق است.

همچنین این گزارش‌ها از گسترش دامنه درگیری‌ها به سمت شهرک «بسیمه» در منطقه «دشت وادی بردی» و تلاش تروریست‌ها برای منابع آبی با هدف قطع آب پایتخت سوریه حکایت دارد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار