امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128774
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز،‌ قطر با کمک آمریکا در حال «آموزش محرمانه» شورشیان مخالف دولت سوریه در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز،‌ قطر با کمک آمریکا در حال «آموزش محرمانه» شورشیان مخالف دولت سوریه در خاک خود است.

رویترز روز چهارشنبه در گزارشی به نقل از منابع آگاه نوشت: «اردوگاهی در جنوب دوحه بین مرز عربستان سعودی و "الاودید" بزرگترین پایگاه نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه ایجاد شده که از آن برای آموزش "ارتش آزاد سوریه" و دیگر شورشیان استفاده می‌شود».

رویترز در ادامه این گزارش خبر داد؛ شورشیان از سوریه به ترکیه رفته  و از آنجا با پرواز به دوحه رفته و به پایگاه منتقل می‌شوند.

یک منبع غربی حاضر در قطر با اشاره به کمک‌های واشنگتن به مخالفان دولت سوریه به این خبرگزاری گفت: «آمریکا خواهان کمک به شورشیان برای خلع بشار اسد بوده اما نمی‌خواست این حمایتها علنی باشد؛ در نتیجه آموزش آنها در قطر،‌ ایده خوبی است».

در گزارش رویترز، مدت آموزش مخالفان در قطر،‌«دو تا سه ماهه»  ذکر شده و آمده  است: «پس از چند ماه آموزش،‌ گروه جدیدی برای آموزش با پرواز وارد قطر می‌شوند».

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها