امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128783
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز، بازرسان حقوق بشر سازمان ملل از اوباما خواستند گزارش‌های محرمانه انجام ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز، بازرسان حقوق بشر سازمان ملل از اوباما خواستند گزارش‌های محرمانه انجام شده درباره روش‌های بازجویی سیا را منتشر کند.

‌هفت بازرس و محقق حقوق بشر سازمان ملل در نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور آمریکا از وی خواستند نتیجه گزارش اخیر و محرمانه یک کمیته سنای آمریکا درباره روش‌های بازجویی سیا را منتشر کند چرا که قربانیان شکنجه و حامیان آنها از این اقدام استقبال خواهند کرد.

در این نامه که در میان امضاکنندگان آن،‌ چند گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور شکنجه و آزادی بیان هم دیده می‌شود،‌آمده است:‌ «آمریکا به عنوان کشوری که علنا بر اعتقاد خود به احترام به عقاید و احترام به حاکمیت قانون تاکید کرده و کشوری که مرتبا شفافیت و پاسخگو بودن دیگر کشورها را خواستار شده،‌ باید به استانداردها و اصولی که برای خود و دیگران قرار داده توجه و آنها را رعایت کند».
در میان این بازرسان یک آمریکایی و سه لاتین تبار هستند که در دانشگاه‌های آمریکا کار کرده و در حوزه‌هایی چون شکنجه و‌ آزادی بیان سابقه کار داشته‌اند.
در این نامه با اشاره به لزوم انتشار گزارش محرمانه درباره روش‌های بازجویی سیا خطاب به اوباما آمده است: «اگر شما به خواسته‌های سیا برای ادامه محرمانه ماندن این موضوع تن دهید،‌ آنهایی که در برابر حساب پس دادن و مسئولیت پذیری مقاومت می‌کنند، حتما از این تصمیم برای پیشبرد دستورکار خودشان سوءاستفاده خواهند کرد».
انتشار این نامه در حالی انجام شده که همواره موضوع شکنجه توسط سازمان‌های جاسوسی آمریکا از موضوعات مطرح و مورد انتقاد فعالان حقوق بشر بوده است؛ ‌انتقاداتی که با انتشار خبرهای شکنجه‎‌های وحشیانه زندانیان زندان ابوغریب عراق و بگرام افغانستان تشدید شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها