امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128790
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «اسپوتنیک»،‌ معاون وزیر انرژی اوکراین به دلیل امضای مجوز خرید برق از

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «اسپوتنیک»،‌ معاون وزیر انرژی اوکراین به دلیل امضای مجوز خرید برق از روسیه از کار اخراج شد.

«وادیم اولیدا» معاون وزیر انرژی اوکراین امروز و به دنبال امضای مجور خرید برق از روسیه به یک شرکت اوکراینی،‌ از کار خود برکنار شد.

«اوستاک سمراک» یکی از وزرای عضو کابینه دولت اوکراین امروز به خبرنگاران گفت: «وادیم اولیدا» معاون وزیر انرژی اوکراین مجوز(خرید برق از روسیه) را امضا کرد و به همین خاطر بود که در جلسه کابینه از کار خلع شد».
اخراج این مقام ارشد در حالی انجام می‌گیرد که اوکراین با بحران در مناطق شرقی و تمایلات استقلال‌طلبانه روس‌تبارها مواجه است.
از سوی دیگر،‌ اوکراین طی سالیان گذشته از منظر منابع انرژی اتکای بسیاری به روسیه همسایه قدرتمند خود داشته است؛‌ موضوعی که با توجه به تنش‌ها در روابط دو کشور نگرانی مقامات کی‌یف از منظر تامین امنیت انرژی را به دنبال داشته است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار