امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128793
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه‌داری انگلیس دو روز پس از موافقت ایران و 1+5 برای ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه‌داری انگلیس دو روز پس از موافقت ایران و 1+5 برای تمدید 7 ماهه برنامه اقدام مشترک که به توافق ژنو نیز مشهور است، شرایط تجارت با ایران در این دوره تمدید را برای بازرگانان انگلیسی شرح داد.

در این بیانیه آمده است که تمدید 7 ماهه توافق ژنو به معنای ادامه کاهش موقت و محدود تحریم‌های ایران تا 30 ژوئن سال آینده میلادی است ولی باید به یاد داشت که دیگر تحریم‌های اتحادیه اروپا کماکان بر جای خود باقی است.

وزارت خزانه‌داری انگلیس پس از تعریف محدوده تحریم‌ها برای بازرگانان این کشور نوشته که «موضع دولت بریتانیا کماکان بر این مبنا است که تجارت با ایران را توصیه نکند.»

دوشنبه این هفته آخرین روز از مهلت 10 ماهه ایران برای رسیدن به توافق با 1+5 در موضوع پرونده هسته‌ای بود؛ از سه‌شنبه هفته گذشته تیم هسته‌ای ایران به وین رفت و مذاکرات فشرده‌ای با بلندپایه‌ترین مقامات دیپلماتیک 1+5 داشتند.

در نهایت توافق شد که طرح اقدام مشترک که در توافقنامه مشهور ژنو امضاء‌ شده بود، تا اول جولای یعنی 10 تیر ماه سال آینده پابرجا باشد و تیم‌های فنی-سیاسی طرفین کماکان با یکدیگر مذاکره کنند.

دیپلمات‌های ارشد طرفین البته بناست که اواسط ماه دسامبر، بار دیگر با یکدیگر دیدار کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها