امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۷:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128797
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 9
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه اکونومیست روز چهارشنبه در گزارشی از عدم توافق نهایی هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه اکونومیست روز چهارشنبه در گزارشی از عدم توافق نهایی هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 افسوس خورد.

پایگاه انگلیسی اکونومیست در گزارشی درباره مذاکرات وین نوشت: «در پایان، این (مذاکرات) یک ناامیدی بزرگ بود. یک ضرب‌الاجل دیگر برای توافق درباره محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران،  از دست رفت».

در ادامه گزارش این پایگاه آمده است: «هیچ یک از طرفین آمریکایی یا ایرانی خواهان شکست مذاکرات نیستند چرا که خطر تشدید تنش در زمانی که خاورمیانه با آشوب مواجه است،‌ وجود دارد. هر دو طرف مدعی پیشرفت در مذاکرات هستند اما همانطور که جان کری گفته "این مذاکرات چون ما تصمیم به تمدید آن گرفتیم، ناگهان راحت نخواهد شد"».

اکونومیست تصریح می‌کند: «تمدید (بر اساس محتوای توافق ژنو) برنامه هسته‌ای ایران را متوقف نگه داشته و این کشور تنها توان غنی سازی 5 درصدی دارد اما خطر برای مذاکرات آن است که تمدید،‌ به مخالفان توافق زمان برای تجهیز و بسیج نیرو جهت مخالفت با هرگونه توافقی خواهد داد همانطور که نتانیاهو گفته "عدم توافق،‌ بهتر از توافق بد است"».

انتقاد و افسوس اکونومیست از بابت «از دست رفتن» توافق نهایی در حالی مطرح شده که بسیاری از کارشناسان و رسانه‌های مستقل بین‌المللی، زیاده‌خواهی‌های طرف غربی به ویژه آمریکا از ایران در مذاکرات را عامل عدم توافق نهایی هسته‌ای عنوان کرده‌اند تا جایی که «گرت پورتر» نویسنده مطرح آمریکایی «دیپلماسی مبتنی بر زور» دولت اوباما را عامل شکست مذاکرات وین خوانده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها