امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128798
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزراش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دستگاه قضایی مصر 78 نوجوان مصری را به اتهام شرکت در تظاهرات خیابانی طرفداران محمد مرسی،

به گزراش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دستگاه قضایی مصر 78 نوجوان مصری را به اتهام شرکت در تظاهرات خیابانی طرفداران محمد مرسی، رئیس‌جمهور برکنار شده این کشور به حبس محکوم کرد.
بر اساس گزارش نشریه دیلی میل، یک دادگاه مصری 78 نوجوان را که در تظاهرات خیابانی خواستار بازگشت «محمد مرسی» به قدرت شده بودند، به حبس از 2 تا 5 سال محکوم کرد.
این نوجوانان پسر بین 13 تا 17 سال سن دارند و بر اساس گفته مقامات قضایی، در سه ماه گذشته در این تظاهرات شرکت داشته‌اند.
خبرگزاری «منا» نوشت که این نوجوانان که از اعضای اخوان‌المسلمین هستند، به خاطر شرکت در تظاهرات ترتیب داده شده توسط این گروه و درخواست سقوط رژیم و همچنین بستن خیابان‌ها در طی تظاهرات خود، دستگیر و محکوم شده‌اند.
از زمان برکناری محمد مرسی از قدرت، نظامیان مصری برخورد خشنی با طرفداران وی داشته‌اند، برخوردی که تاکنون به کشته شدن 1400 نفر و فرستاده شدن بیش از 15 هزار مصری در زندان‌های این کشور انجامیده است.
محمد مرسی و دیگر اعضای ارشد اخوان هم در زندان و دادستان‌های مصری در پی اخذ حکم اعدام برای آنها هستند. دولت اخوان‌المسلمین را یک گروه تروریستی اعلام و عضویت در آن را ممنوع کرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها