امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128810
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
سید محمدرضا دربندی معاون امور بین‌الملل بنیاد سعدی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به دوره در حال ...

سید محمدرضا دربندی معاون امور بین‌الملل بنیاد سعدی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به دوره در حال برگزاری دانش& zwnj;افزایی زبان فارسی اشاره کرد و گفت: به دعوت بنیاد سعدی، 8 تن از اساتید دانشگاه فدرال قازان روسیه، به کشور ایران سفر و در کلاس‌های آموزشی بنیاد سعدی شرکت کرده‌اند.

وی افزود: این اساتید زبان فارسی و شرق‌شناسی در دانشگاه فدرال قازان روسیه هستند دانستن زبان فارسی برای آنها اهمیت بسزایی دارد، از همین رو آموزش زبان فارسی، ادبیات کهن، ادبیات معاصر، نقد ادبی، خوشنویسی، ایران‌شناسی و روش آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان از جمله مواد درسی است که برای این گروه در نظر گرفته شده و در این دوره که از 25 آبان تا 9 آذر برگزار می‌شود به آنها آموزش داده می‌شود.

معاون بین‌الملل بنیاد سعدی گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته، این گروه صبح تا ظهر در کلاس‌های آموزشی شرکت و عصرها بازیدها و ملاقات‌های فرهنگی خواهند داشت. همچنین به منظور آشنایی بیشتر با فرهنگ و مردم ایران، این گروه  سفری به  شهرهای اصفهان و شیراز داشتند و از ابنیه و آثار تاریخی این دو شهر نیز بازدید کردند و در کنار آن بازدید از دانشگاه علامه، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، کتابخانه ملی و همچنین روبروی دانشگاه تهران و کتاب‌فروشی‌های خیابان انقلاب را نیز برای این گروه در نظر گرفتیم. علاوه بر این پس از پایان دوره، از سوی بنیاد سعدی گواهینامه معتبر نیز به آن‌ها ارائه خواهد شد.

وی گفت: غیر از فصل تابستان که گروهی در حدود 200 نفر از کشورهای مختلف و با ترکیبی از دانشجویان و اساتید برای دوره دانش‌افزایی به ایران سفر می‌کنند، در طول سال گروهی از اساتید به ایران سفر می‌کنند و در دوره‌های کوتاه مدت دانش‌افزایی شرکت می‌کنند.

دربندی در پایان گفت: بعد از این گروه روسی، گروهی 18 نفره از مصر برای دوره دانش‌افزایی به ایران خواهند آمد و بعد از آنها گروهی از لبنان و سپس از افغانستان به ایران خواهند آمد، ما برای هر گروهی بعد از برگزاری آزمون تعیین سطح، متناسب با سطح آنها برنامه‌ریزی می‌کنیم.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها