امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128811
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
نصیر احمدنور سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

نصیر احمدنور سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به سوالی مبنی بر جایگاه اهالی ادب و فرهنگ مهاجر افغان در ایران گفت: رسیدن به مسئولیت فرهنگی دارای تعریف‌های امروزی نیست که نهادها آن را تعریف کنند و رسالتی است که نمی‌توان آن را در تعاریف جای داد.

وی ادامه داد: این فعالیت‌ها یک رسالت است و در هر مقام و وظیفه‌ای که باشید صورت می‌گیرد، همانطور که می‌دانیم پیامبران در عین حالی که رسالتی داشته‌اند چوپان بودند، بنابراین انجام رسالت فرهنگی منوط به این نیست که حتما در پشت میزی و یا اداره و دفتری بنشینید، انسان در هر جایی باشد با توجه به احساس خود اثری خلق می‌کند و پیام و رسالت خود را به گوش جهانیان می‌رساند.

وی افزود: خوشبختانه با وجود اینکه مهاجرت دارای محنت‌ها و زحمت‌هایی است اما فرصت‌هایی نیز با خود دارد که می‌توان آنها را در فعالیت‌های فرهنگی و ادبی افغان‌های داخل ایران دید. اگر مهاجران افغان به جای حضور در ایران در کشورهای اروپایی یا آمریکایی بودند شاید شاهد تجمع‌هایی که امروز در مسائل فرهنگی دارند نبودیم. این فرصت مغتنمی است که مهاجرت به کشورهای فارسی‌زبان ایجاد می‌کند.

احمد نور گفت: اهالی ادب و فرهنگ افغان در ایران هم تاثیر می‌گذارند و هم تاثیر می‌پذیرند و گذشته‌های دور خود را اعاده می‌کنند، امروز مفاخر مشترکی میان ایران و افغانستان وجود دارد که به ملت‌ها تعلق دارد. خوشبختانه جوانان افغانستان در هرجایی بوده‌اند هنر خود را نشان داده‌اند، در ایران نیز در حوزه ادبی فعالیت کرده‌اند.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار