امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128814
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کاردینال ژان لویی توران مشاور ‌عالی و مسئول گفت‌وگوی دینی پاپ فرانسیس رهبر کلیسای جهانی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کاردینال ژان لویی توران مشاور ‌عالی و مسئول گفت‌وگوی دینی پاپ فرانسیس رهبر کلیسای جهانی کاتولیک در آیین افتتاحیه‌ نهمین دور گفت‌وگوی دینی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با کلیسای واتیکان که عصر سه‌شنبه 4 آذر ماه در این سازمان برگزار شد، گفت: این نهمین دور از گفت‌وگوهای ماست و برخی از ما در دوره‌های قبلی این گفت‌وگوها هم شرکت کرده‌ایم. گفت‌وگوهایی که باعث شد تا بین ما اعتماد و هماهنگی ایجاد کند. این گفت‌وگوها نیازی برای صلح‌سازی، به ویژه در دوران بحران‌ها هستند.

وی افزود: رهبران ادیان مختلف در این گفت‌وگوها همدیگر راملاقات می‌کنند و در خلال آن تحقیقاتی را انجام می‌دهند. البته پس از بازگشت به میان مردم و سرزمین خود با سؤال‌هایی هم مواجه می‌شویم که زوایای این گفت‌وگوهای شما چیست؟ باید واقعیت‌های به جوامع انتقال دهیم و برای نمونه در بازگشت به کشورمان باید عنوان کنیم که مسیحیان و اقلیت‌های دینی در ایران، دارای وضعیت و جایگاه مناسبی هستند.

کاردینال توران با بیان اینکه گفت‌وگوها یک ضرورت هستند، افزود: باید به مسئولیت‌هایی که داریم، واقف باشیم و اطلاع‌رسانی کنیم و ماحصل این آموزش، یک تعهد اخلاقی است که می‌توانیم ادیان را معرفی کنیم.

مشاور ‌عالی و مسئول گفت‌وگوی دینی پاپ فرانسیس رهبر کلیسای جهانی کاتولیک همچنین با بیان حدیثی از امام علی(ع) که فرمود: «مردم دو نوع‌اند؛ یا برادر دینی‌ تو هستند و یا در خلقت با تو برابرند» گفت: ما پیروان ادیان ابراهیمی، با همدیگر برادری و اخوت داریم و برادر و خواهر دینی هستیم.

وی ادامه داد: ما سعی می‌کنیم که بین مسلمانان و مسیحیان سازندگی وجود داشته باشد، خانه‌ای محکم ساخته شود تا برای آینده‌ ما مفید باشد.

کاردینال توران تأکید کرد: باید از طریق اعمال خودمان، مفید بودن گفت‌وگوهایمان را به اثبات برسانیم.

وی با اشاره به موج خشونت‌گرایی در جهان گفت: ما هیچ گاه فکر نمی‌کردیم که این گونه خشونت و افراط در جهان جاری شود، نمی‌توانیم در قبال این خشونت‌ها سکوت کنیم و شاهد خشونت علیه مسلمانان، مسیحیان و یهودیان باشیم.

مشاور رهبر کاتولیک‌های جهان در پایان سخنان خود اظهار کرد: این گفت‌وگوهای دینی مانند ستاره‌ای است که در شب تاریک می‌درخشد و در حقیقت با این گفت‌وگوها به دنبال برقراری صلح و امنیت و آرامش هستیم.

به گزارش فارس، نهمین دور گفت‌وگوی دینی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با شورای پاپی گفتگوی ادیان واتیکان با عنوان «‌گفت‌وگوی سازنده‌ مسلمانان و مسیحیان برای مصلحت جامعه» به ریاست ابوذر ابراهیمی‌ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و کاردینال ژان لویی توران مشاور ‌عالی و مسئول گفت‌وگوی دینی پاپ فرانسیس رهبر کلیسای جهانی کاتولیک عصر سه‌شنبه چهارم آذر در حسینیه‌ الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.

در ادامه تصاویری از این مراسم می‌آید:

 

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها