امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128831
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدضیاء هاشمی با اعلام این خبر افزود: جشنواره بین المللی امام رضا (ع) گام بلندی است که بطور هم زمان در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدضیاء هاشمی با اعلام این خبر افزود: جشنواره بین المللی امام رضا (ع) گام بلندی است که بطور هم زمان در تعدادی از دانشگاههای کشور در حال وقوع است و به تدریج بقیه دانشگاه‌ها هم به این حرکت بین المللی خواهند پیوست. هدف این است، که نهضت تعمیق فرهنگ و معارف رضوی در سطح کشور بخصوص در دانشگاه‌ها ایجاد شود.

وی ادامه داد: فعالیت‌های معطوف به امام رضا علیه السلام که در سطح نخبگی در دانشگاه‌ها اجرا می‌شود، موجب نشاط و شادابی معنوی در دانشگاه‌های کشور خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری با بیان اینکه شرایطی فراهم شود تا هر دانشجو در طول دوران حضور در دانشگاه، یک بار به زیارت بارگاه امام هشتم (ع) نائل شود، تصریح کرد: توفیق یک بار زیارت دانشجو در طول 4 سال که در عرصه دانشگاه توقف دارد به نهادینه کردن فرهنگ زیارت خواهد انجامید.

وی با بیان اینکه ما اعتقاد داریم دانشگاه‌های ما کانون علم و دین هستند، یادآور شد: دانشگاه‌های ما پیشگام در فعالیت‌های دینی هستند و تشکیل کانون‌های فرهنگ رضوی، بستر هماهنگی، همدلی و الفت و محبت بیشتر در این زمینه را فراهم می‌کند.

هاشمی با تاکید بر اینکه دغدغه ما مسائل علمی، دینی و فرهنگی است و ما معتقدیم که دانشگاهیان ما فرهیختگانی هستند؛ عالم، پرشور، دینمدار و دغدغه‌مند، گفت: با برگزاری بخش دانشگاهیان جشنواره بین المللی امام رضا (ع) فضای معنوی در دانشگاههای کشور بیش از پیش تقویت خواهد شد.

وی در پایان یادآور شد: ان‌شاءالله ما دانشگاهیان، از طریق برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) بتوانیم توفیق خدمتگزاری به ساحت قدسی حضرت امام رضا (ع) را به طور روز افزون بدست آوریم.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار