امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128833
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
محمد حمزه زاده، مدیر انتشارات سوره مهر، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری ضمن تبریک به نویسندگان دو اثر «آه با شین» و ...

محمد حمزه زاده، مدیر انتشارات سوره مهر، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری ضمن تبریک به نویسندگان دو اثر «آه با شین» و «زندان الرشید» که در هفتمین جایزه جلال عنوان برگزیده را از آن خود کردند، با بیان این که ادبیات داستانی و تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در حوزه هنری به رشد و بلوغ رسیده است، اظهار کرد: این بلوغ حاصل زحمات نویسندگان، پژوهشگران و مدیران دفاتر تولیدی است که تبلور و تجسم آن در کتاب های منتشر شده مشاهده می شود.

وی ادامه داد: همان طور که در حال حاضر اقبال عمومی به این کتاب ها زیاد است و جامعه مخاطبان ادبیات به این آثار توجه دارند، نخبگان و کارشناسان هم متوجه اهمیت این آثار هستند و در هر شرایطی و با هر ترکیب داوری برخی از این کتاب ها که حائز ارزش های فرهنگی، محتوایی و ادبی بالایی هستند خود را نشان می دهند و مورد توجه داوران قرار می گیرند.

قواعد جشنواره هایی که در آن ها شرکت می کنیم را می پذیریم

حمزه زاده خاطرنشان کرد: البته همه جشنواره ها تحت تأثیر دیدگاه و سلیقه داوران شان هستند. اگر هیچ کتابی از سوره مهر برگزیده نمی شد به هیچ عنوان به این معنا نبود که جایزه جلال کتاب های خوبی را انتخاب نکرده است. ما قواعد جشنواره هایی که در آن ها شرکت می کنیم را می پذیریم و تابع انتخاب داوران هستیم. اما وقتی آثاری از حوزه هنری در جشنواره ها انتخاب و برگزیده می شوند هم دلگرم تر می شویم و هم از جامعه نخبگان و داوران متشکریم که به این رشد و بلوغ به خوبی توجه کرده اند.

کتاب های پرافتخار سوره مهر در قطع های مختلف بازنشر می شود

وی با اشاره به آثار پرفروش و پرافتخار چاپ شده توسط انتشارات سوره مهر گفت: این آثار در شرایط ویژه ای منتشر شده اند و از ابتدا در تولید، آماده سازی، رونمایی، تبلیغات و فعالیت های ترویجی شرایط مناسبی داشته اند. مهم ترین طرحی که درباره این گونه کتاب ها داریم این است که آن ها را در قطع های دیگر و قیمت های مناسب تری برای استفاده عموم مخاطبان منتشر کنیم که ان شاءالله این اتفاق به زودی رخ می دهد.

افتتاح فروشگاه سوره مهر، پس از ماه صفر

حمزه زاده همچنین درباره راه اندازی فروشگاه انتشارات سوره مهر در میدان انقلاب اسلامی گفت: این فروشگاه روزهای پایانی آماده سازی اش را طی می کند و پس از پایان ایام محرم و صفر، جشن افتتاحیه آن را برگزار خواهیم کرد.

شایان ذکر است، مراسم هفتمین دوره جایزه ادبی جلال دوشنبه 3 آبان، در حالی در تالار وحدت برگزار شد که کتاب های «آه با شین» نوشته کاظم مزینانی و «زندان الرشید» نوشته محمدمهدی بهداروند، از انتشارات سوره مهر به عنوان برگزیده معرفی شدند و 110 سکه این جایزه را از آن خود کردند.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها