امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128843
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ادای احترام سودربرگ به فیلم نوآر، سودربرگ و موقعیت پسامدرن، سودربرگ: یک سینمای فلسفی از جمله ...

 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ادای احترام سودربرگ به فیلم نوآر، سودربرگ و موقعیت پسامدرن، سودربرگ: یک سینمای فلسفی از جمله مؤلفه‌ هایی هستند که در پرونده این کارگردان مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

اما موضوع جالب و بحث‌برانگیز خشونت در سینمای ایران محور این شماره مجله در بخش سینمای ایران است در میزگرد خسرو سینایی، ابوالحسن داوودی، خسرو معصومی‌ و جواد طوسی و یادداشت‌های عباس بهارلو، محمدعلی سجادی، امید روحانی و... انواع خشونت به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

سینمای مستند مجله اما این شماره منوچهر انور و مستندهای او را محور قرار داده و در مصاحبه با او و یادداشت‌های محمدرضا اصلانی و فرشاد فدائیان بر شخصیت فرهنگی انور متمرکز شده است.

اما بخش ادبی مجله، این شماره مبحث مهم بینامتنیت را برگزیده است و این موضوع با مباحث تئوریک و کارگاهی در میزگرد عباس پژمان، شیوا ارسطویی، مهسا محبعلی و مقاله‌های احمد آرام، احمد اخوت، مشیت علایی، محمدرضا کاتب، مهدی غبرائی، محمد کشاورز و... پی گرفته شده است.

از خواندنی‌ترین بخش‌های مجله اما مصاحبه اختصاصی با ماریو بارگاس یوسا و پرونده‌ای پیرامون اوست. گفت‌وگو با زاون قوکاسیان در مورد سینمای آزاد و گفت‌وگو با محمد چرم‌شیر و داستان نهنگ از محمد بهارلو هم جزو مطالب مهم این شماره ارزیابی می شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها