امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128847
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین مسافر آستانه دبیر کنگره «ملکوتیان صحنه» در مصاحبه با ستاد خبری این کنگره بیان داشت: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین مسافر آستانه دبیر کنگره «ملکوتیان صحنه» در مصاحبه با ستاد خبری این کنگره بیان داشت: این کنگره مخصوص شهدای تئاتر است، شهیدانی که هنرمند تئاتر بودند و علاوه بر فعالیت های تئاتری بر روی صحنه در مصاف واقعی تر در جبهه های جنگ به فیض شهادت نائل شدند.

مسافر آستانه در ادامه افزود: یاد کردن از این شهدا بویژه شهدای هنرمند تئاتر، مسئولیت پذیری را در این دوره از زندگی به ما گوشزد می کند. اینکه بدانیم هنرمندان در طی دوران هشت سال دفاع مقدس چه حماسه هایی خلق کردند و به ملکوت اعلا پیوستند، برای هنرمند تئاتر امروز تعهد آور است.

دبیر کنگره «ملکوتیان صحنه» در ادامه خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این کنگره علاوه بر ذکر یاد و خاطره این شهدای عزیز، هنرمندان امروز کشور را به پایبندی بیشتر به تعهدات و رسالت هنری خویش رهنمون  خواهد نمود و سبب خواهد شد که نسبت به ارزش های آن دوران بی تفاوت نیاشند.

مسافر آستانه درباره برنامه های این کنگره گفت: از برنامه های اصلی این کنگره معرفی و الگوسازی هنرمندان شهید تئاتر در دوران دفاع مقدس است. از میان رشته های مختلف هنری، تئاتر با بیشترین تعداد هنرمند (450 شهید) نقش فعالی در دوران جنگ تحمیلی داشته است. در این کنگره ضمن دعوت از خانواده های  شهدای تئاتر، از دو هنرمند شهید شاخص در حوزه هنرهای نمایشی تجلیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه کنگره «ملکوتیان صحنه» در اردبیل برگزار می شود، افزود: هر سال سازمان بسیج هنرمندان یکی از شهدای هنرمند را به عنوان شهید شاخص سال معرفی می نماید که این انتخاب بر اساس ویژگیهای فردی و میزان فعالیت هنری بررسی و صورت می گیرد..

بر اساس این گزارش، کنگره 450 شهید تئاتر کشور با عنوان «ملکوتیان صحنه» به دبیری حسین مسافر آستانه 12 آذر ماه سال جاری در اردبیل برگزار می شود.

 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها