امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128855
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 9
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان در تذکری اظهار داشت: از زمانی که رئیس‌جمهور صحبت می‌کرد، بنده اخطار داشتم اما رئیس وقت جلسه اجازه آن را نداد و این حق نمایندگان نباید ضایع شود.

وی افزود: اینکه ما همچنان دچار ادبیات دوگانه باشیم یعنی هم تعریف کنیم و هم حرف‌هایی بزنیم که مجلس در افکار عمومی دچار مشکلاتی شود، شایسته نیست.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: اینجا جلسه رأی اعتماد به وزیر است و جلسه شمردن آرایی که در انتخابات سال 92 برگزار شد، نیست.

وی در ادامه تأکید کرد: امام جامعه باید به نوعی هادی جامعه باشد و اینکه همه جا برخلاف اصولی که در قانون آمده است، صحبت شود، صحیح نیست و نباید افکار عمومی را جهت داد.

در ادامه محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس که ریاست ساعتی از صحن علنی را در غیاب لاریجانی بر عهده داشت، با وارد ندانستن تذکر نماینده بجنورد، توضیح داد: مذاکرات رأی اعتماد مجلس، مخالف و موافق دارد که هر کدام صحبت‌ها و بحث‌های خود را مطرح می‌کنند، ولی قرار نیست در قالب تذکر و اخطار به‌عنوان مخالفت یا موافقت صحبت شود.

وی افزود: درباره صحبت‌های آقای وزیر ممکن است نظراتی وجود داشته باشد و در مورد صحبت‌های آقای رئیس‌جمهور نیز حتماً عده‌ای از نمایندگان  مجلس نظراتی دارند، ولی اگر رئیس‌جمهور صحبتی کرده و شما نپسندیدید، بروید مصاحبه یا سخنرانی کنید.

نایب رئیس دوم مجلس بر همین اساس با بیان اینکه سهم مخالف و موافق در آیین‌نامه داخلی مجلس مشخص شده است، یادآور شد: قرار نیست در قالب تذکر و اخطار، مذاکرات را ادامه دهیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها