امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128861
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا باهنر نایب‌ رئیس مجلس شورای اسلامی که اداره بخشی از جلسه علنی امروز مجلس ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا باهنر نایب‌ رئیس مجلس شورای اسلامی که اداره بخشی از جلسه علنی امروز مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به اخطار قانون اساسی حسینعلی حاجی‌ دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با تقاضا از وی به منظور عدم تقسیم مجلس به مخالف و موافق رزمندگان در موافقت همه مجلس برای کمک به این قشر بسیج کرد و اظهار داشت: بنده کوچک‌ترین نمایندگان موافق برای کمک‌رسانی بیشتر به رزمندگان هستم و البته حتما حق آنها در خدمات‌رسانی ادا نشده است.

وی خطاب به حاجی‌ دلیگانی اضافه کرد: شما شبهه‌افکنی نکنید ما خودمان رزمنده نبودیم، اما بوی آنها را شنیده‌ایم و دردهای آنها را می‌دانیم، اما بنده که اینجا نشسته‌ام باید به آئین‌نامه داخلی مجلس و قانون اساسی عمل کنم.

باهنر با اشاره به اینکه دادن حقوق رزمندگان راه خود را دارد و باید آن را پیدا کنیم، افزود: ما 3 سال ردیف بودجه برای این امر گذاشتیم و این مسئله را در جلسه با دولت حل می‌کنیم، اما تا وقتی دولت بار مالی آن را نپذیرد بر اساس اصل 75 پیشنهاد شما قابل طرح نیست.

وی با یادآوری تفسیر اخیر شورای نگهبان مبنی بر عدم ارسال طرح‌های دارای بار مالی برای دولت به مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: از این رو باید به دنبال راه قانونی برای پیشنهاد شما بگردیم.

نایب‌ رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اینکه ما اینجا طرحی را تصویب کنیم بعد بگویند مجلس موافق رزمندگان و دولت و شورای نگهبان مخالف آنها هستند، درست نیست ما همه همدل هستیم و مشکلات رزمندگان را می‌فهمیم و باید آن را حل کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها