امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128864
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم آیت‌الله عبدالله جوادی آملی پیش از ظهر امروز در درس تفسیر قرآن کریم که در مسجد اعظم برگزار شد، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم آیت‌الله عبدالله جوادی آملی پیش از ظهر امروز در درس تفسیر قرآن کریم که در مسجد اعظم برگزار شد، اظهار کرد: برخی افراد به حدی از علم یقین رسیده‌اند که باطن بهشت و اهل جهنم را مشاهده می‌کنند.

وی عنوان کرد: ذات اقدس الهی از حق‌الناس نمی‌گذرد، البته در اشتباه و ظلم درصورت شایستگی و اینکه جای بخشش باشد، می‌گذرد.

این مفسر قرآن کریم یادآور شد: اگر فردی با دارا بودن عامل هدایت درون و بیرون، توبه کرد، به او فرصت می‌دهد، ولی اگر کسی با وجود همه فرصت‌ها و محبت‌های الهی راه بازگشت را به خود بست، از آن به بعد ذات اقدس الهی آنها را گمراه می‌کند، به این صورت که آنها را به حال خود رها می‌کند.

وی ادامه داد: تمام هویت ما وابسته به ذات الهی است و اگر لطف الهی از ما جدا شود و ما را به حال خود رها کند، سقوط می‌کنیم، بنابراین دستگاه طبیعت و فطرت ما رها خلق نشده است.

جوادی آملی خاطرنشان کرد: خدا فرموده است که کسی را گمراه نمی‌کنیم و در درجه نخست هدایت ما عامه است و اگر فردی خودش کاری کرده و او را به حال خودش رها می‌کنیم که در این صورت هر راهی که شهوت به آن میل دارد، می‌رود.

وی گفت: این‌طور نیست که شر، شرارت و ضلالت امر وجودی باشد که خدا در ضلالت را باز کند، بلکه در رحمت را می‌بندد و اگر کسی بخواهد به دستگاه ذات اقدس الهی سرایت کند، مقدور نیست، بخواهد از قدرت و محکمه الهی نجات پیدا کند، راه ندارد.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: کسی می‌تواند جهان را بپروراند که از هستی آگاه باشد و آنها را خلق کرده باشد و اگر ذات اقدس الهی رهبری کاروان متحرک را به عهده دارد، باید مقصد و راه را بداند و اگر کسی از رمز و راز خلقت بی‌خبر باشد، توان آفرینش را ندارد.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: دری که خداوند بر اساس رحمت باز کند، کسی نمی‌تواند آن را ببندد و دری که ببندد کسی نمی‌تواند باز کند، در حالی که جهان غرب این مطلب را نمی‌فهمد و پس از جنگ جهانی اول و دوم هنوز به درک این مطلب نرسیده است.

جوادی آملی خاطرنشان کرد: اکنون دنیای غرب دم از دموکراسی می‌زنند،‌ به دلیل آن است که به دلیل آنکه آدم‌های زیادی کشتند، خسته شدند.

وی عنوان کرد: مکتب ایران اجازه نمی‌دهد به سراغ سلاح کشتار جمعی برود، دشمنان باید ببینند آیا در جنگ هشت ساله ایران با سلاح پیشرفت کرد.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: دشمنان باید بفهمند، هرگز ایران نه از غرب می‌ترسد، نه از صهیونیست هراسی دارد زیرا دری که خداوند بر اساس رحمت باز کند، کسی نمی‌تواند ببندد و دری که ببندد کسی نمی‌تواند باز کند.

وی یادآور شد: این حرف‌های زندگی روزانه است و ما موحد هستیم و اگر با الله ارتباط داشته باشیم و در رحمت را باز کند، غرب و شرق نمی‌توانند آن در را ببندند.
انتهای پیام/78003/ک40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها