امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128877
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
حسین شهبازی دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به تعرض رژیم آل خلیفه به ...

حسین شهبازی دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به تعرض رژیم آل خلیفه به منزل «شیخ عیسی قاسم» گفت: ما این اقدام وحشیانه را به شدت محکوم می‌کنیم. متاسفانه در بحرین اقلیتی که زور و ثروت دست آنهاست به اکثریتی که زور، رسانه و ثروت ندارند فشار می‌آورند و زور می‌گویند و این نشانه مظلومیت مردم بحرین است.

وی با بیان اینکه دولت آل خلیفه نمی‌تواند این اقدام بسیار زشت خود را توجیه کند، افزود: حکومت بحرین مقبولیت و مشروعیت خود را از دست داده و اگر رفتار فعلی این رژیم ادامه پیدا کند مسلما مردم بحرین تحمل نخواهند کرد و در مقابل این زورگویی‌ها پاسخی دندان شکن خواهند داد.

شهبازی با بیان اینکه معیارهای حقوق بشری جهان، قابل اعتماد و اطمینان نیست، خاطرنشان کرد: معیارهای دوگانه حقوق بشر باعث این بی اعتمادی شده است. اگر یک فرد اروپایی در شرق مشکلی کوچک برایش پیش آید، تمام سازمان‌های حقوق بشری فریاد سر می‌دهند که حقوق بشر زیر پا گذاشته شد ولی اگر به یک مسلمان یا یک انسان شرقی بدترین تعرض هم شود و حتی جانش را هم از دست بدهد، هیچ صدایی از سازمان‌های حقوق بشری و کشورهای مدعی حقوق بشر شنیده نمی‌شود.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه حقوق بشری که امروز در دنیا مطرح می‌شود واقعی نیست و فقط حقوق سفید‌پوست‌های غربی است، گفت: وضعیت سیاه‌پوست‌های آمریکا را نگاه کنید. به این انسان‌ها با بدترین شکل تعرض می‌شود و البته به همین شکل به شیخ عیسی هم تعرض می‌شود. شیخ عیسای شیعه با سیاهپوست مسیحی هر دو قربانی این حقوق بشر دروغی هستند.

شهبازی تعرض به منزل شیخ عیسی را نشانه عصبانیت حکومت آل خلیفه از عدم شرکت مردم در انتخابات دانست و گفت: وقتی به این صورت بر مردم حکومت می‌کنند و مردم این نوع حکومت را قبول ندارند طبیعی است که در انتخابات شرکت نمی‌کنند.

وی گفت: حکومت آل خلیفه وقتی می‌بیند مردم در انتخابات شرکت نمی‌کنند با کارهایی مانند تعرض به منزل شیخ عیسی که مورد احترام مردم بحرین است به آنها فشار وارد می‌کنند، البته عدم حضور مردم در انتخابات بهترین اعتراضی بود که آنها نسبت به این حکومت داشتند زیرا هیچ وسیله‌ای و هیچ رسانه‌ای برای نشان دادن اعتراض آنها وجود ندارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها