امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128889
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 217
بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی فارس درباره تمدید مذاکرات هسته‌ای میان ایران 1+5 تا تیرماه سال ...

بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی فارس درباره تمدید مذاکرات هسته‌ای میان ایران 1+5 تا تیرماه سال بعد با ابراز نگرانی از سریالی شدن تمدید مذاکرات، به شرایط غرب برای هسته‌ای شدن ژاپن اشاره کرد و گفت:‌ اعتمادسازی ژاپن 50 سال طول کشیده است.

وی از ضعیف بودن پایگاه تئوریک مذاکره و تعامل سازنده سخن گفت و افزود: ما خیلی ایراد به تیم مذاکره‌کننده و رئیس جمهور نمی‌گیریم، زیرا آن‌ها آنچه فکر می‌کنند درست است، انجام می‌دهند.

بیرانوند با تأکید بر اینکه ما در درستی این فکر تردید داریم، گفت: «تعامل سازنده» که جزء مبانی سیاست خارجی بیان شده ماست، به معنی سخن گفتن با طرف مقابل از موضع برابر است و ما به‌واسطه آن با خیلی از کشورها مشکل نداریم.

وی ادامه داد: اما زمانی که طرف مقابل ما استکبار جهانی است، که می‌خواهد ارزش‌های خود را بر بشریت حاکم کند، معنی و مفهوم تعامل سازنده این می‌شود که خاکریزهای کشور دیگر، حتماً باید ضعیف شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: در این قرائت از تعامل سازنده، خاکریزهای ارزشی‌مان باید تخریب شود و غرب به‌صراحت قائل به این است که اگر کسی بخواهد با ما کار کند باید ارزش‌های خود از جمله مبارزه با استکبار و عدالت و حمایت از مظلومان را کنار گذارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها