امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12889
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 142
 مصطفی امرائی، مدیر نشر بین‌المللی اسراء در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، بیان داشت: به زودی «رساله عملیه» آیت‌الله ...

 مصطفی امرائی، مدیر نشر بین‌المللی اسراء در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، بیان داشت: به زودی «رساله عملیه» آیت‌الله جوادی آملی منتشر خواهد شد اما هنوز زمان دقیق انتشار این اثر مشخص نیست.

وی اضافه کرد: کتاب «مفاتیح‌الحیات» برای یکصد و بیست و ششمین بار در 5 هزار نسخه از سوی نشر «اسراء» تجدید چاپ و روانه بازار نشر شده است.

امرائی با بیان اینکه این کتاب ارزشمند با همان قیمت قبلی یعنی 14500 تومان به مخاطبان ارائه شده است، ادامه داد: کتاب «مفاتیح‌الحیات» در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با همان قیمت قبلی عرضه خواهد شد اما برنامه‌های نشر اسراء برای این نمایشگاه طی روزهای آتی اعلام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، حضرت آیت‌الله جوادی آملی این اثر را در 5 بخش بیان کردند که بخش اول به «تعاملات انسان با خود» که درباره تکبر، تدبر، یادگیری و دانش اندوزی است، همچنین بخش دوم این کتاب به «یادگیری و دانش اندوزی» اختصاص دارد که این مرجع عالیقدر در این بخش به اهمیت دانش اندوزی، یادگیری علوم مورد نیاز، آداب تعلیم و تعلم و برخی از علوم مورد نیاز پرداخته است.

فصل سوم کتاب «مفاتیح‌الحیات» به «کار و تلاش» مربوط می‌شود که در این بخش اهمیت کار و تلاش، کارگری انبیاء و امامان، سحرخیزی و کار و مدیریت در کار بیان شده است. فصل چهارم به «حفظ تن و حرمت اضرار به نفس» اختصاص دارد که اهمیت حفظ جان و سلامت، عوامل سلامت، پرهیز از آسیب رساندن به بدن، پیشگیری از بیماری‌ها، برخی از شیوه‌های درمان و پرهیز از درمان با حرام از بخش‌های این فصل به شمار می‌رود.

بخش دوم کتاب «مفاتیح الحیات» به «تعامل انسان با همنوعان» بخش سوم به «تعامل مردم و نظام اسلامی»، بخش چهارم به «تعامل انسان با حیوان» و بخش پایانی به «تعامل انسان با خلقت زیست محیطی» اختصاص داشته که در بخش پایانی نکاتی درباره آب و هوا و خاک حاصلخیز، درختکاری و جنگل‌ها، فضای سبز و مراتع و باد و باران نیز بیان شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار