امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۲۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128895
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 234
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به یزد، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امشب (چهارشنبه) در جریان سفر به استان یزد با ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به یزد، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امشب (چهارشنبه) در جریان سفر به استان یزد با حضور در جمع صنعتگران و کارآفرینان یزدی گفت: در این سال‌ها تلاش کردیم پارلمان با اتاق بازرگانی و خانه صنعت و معدن ارتباط مستقیم برقرار کند تا ما هم حرف‌های دولتی‌ها و هم بخش خصوصی را بشنویم.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اصل 44 از سوی مقام معظم رهبری گفت: پس از ابلاغ چپ و راست این موضوع را پذیرفتند زیرا از تجربه قبلی در بخش اقتصاد آگاه بودند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اجرای اصل 44 را فصل جدیدی در اقتصاد دانست و افزود: پس از ابلاغ سیاست‌های اصل 44 هم اصولگرایان و هم اصلاح‌طلبان با این سیاست‌ها مخالفتی نکردند زیرا همه از شرایط آگاه بودند.

لاریجانی همچنین یادآور شد: بر این اساس در مجلس قانون اصل 44 تصویب شد که به نظرم گام مثبتی بود.

وی با بیان اینکه سیاست‌های اصل 44 به درستی اجرا نشد، خاطرنشان کرد: یکی از علل عدم اجرای درست این سیاست‌ها واگذاری شرکت‌های دولتی به شرکت‌های دولتی از جنس دیگر بود؛ اینکه ما یک نیروگاه را از وزارت نیرو به وزارت دفاع بفروشیم چه شکلی از خصوصی‌سازی است؟!

رئیس نهاد قانون‌گذاری ادامه داد: اگر قرار بود یک نیروگاه دولتی باشد زیر مجموعه وزارت نیرو می‌ماند بهتر بود؛ از این قبیل اقدامات در دولت قبل زیاد انجام شد ما نیز در مجلس به این روند انتقاد می‌کردیم اما در نهایت این مشکل وجود داشت البته اشکالاتی نیز در اجرای سهام عدالت وجود داشت.

لاریجانی با بیان اینکه در واقع اوج سیاست‌های اصل 44 واگذار به بخش خصوصی بود، گفت: من متأسفم برخی از دستگاه‌های دولتی شرکت‌های بزرگ می‌خرند که باید این موضوع را تلاش کرد.

وی با تمجید از نگاه دولت به اقتصاد گفت:‌به نظرم دولت فعلی بسیاری از مباحث را قبول دارد زیرا دولت متوجه است که اگر بخواهد اقتصاد مقاومتی یا رونق تولید محقق شود باید به بخش خصوصی احترام گذاشت و راه را برای آنها باز کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر در شرایط فعلی بخواهیم اقتصادمان رونق پیدا کند باید بانک‌ها همراهی کرده و تسهیلات مناسب به تولید بدهند.

لاریجانی در ادامه سخنان خود به معوقات بانکی اشاره کرد و گفت: معوقات بانکی حجم زیادی دارد که شامل بخش دولتی و بخش غیر دولتی می‌شود اما باید به بخش خصوصی پرداخت و اجازه نداد تولیدکننده تحت فشار قرار بگیرد.

وی پیشنهاد کرد که ستادی در استان‌ها برای رسیدگی به معوقات بانکی تشکیل شود و در همین زمینه تأکید کرد: اگر تولیدکننده‌ای سواستفاده کرده باید به قوه قضاییه معرفی شود اما باید در کل از تولیدکننده‌ها حمایت کرد.

رئیس نهاد قانون‌گذاری ادامه سخنان خود را به مذاکرات هسته‌ای اختصاص داد و در این زمینه گفت: روند در مذاکرات روبه جلو است، در مذاکرات اخیر شاید منطقی نبود تصمیم‌گیری شود زیرا برخی مسائل باید به صورت حرفه‌ای تصمیم‌گیری می‌شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمدید مذاکرات تصمیم درست و عاقلانه‌ای بود، خاطرنشان کرد: مذاکرات را تمدید کردند تا در فرصت چند ماه‌ها  تمام مؤلفه‌ها مشخص شده و تصمیم‌گیری شود، نمی‌توان در شلوغی‌ها تصمیمی گرفت که مناسب نباشد.

وی در پایان سخنان خود ضمن ابراز امیدواری برای بهبود وضعیت تحریم‌ها گفت: امروز باید بنیه را روی تولید بگذاریم، باید از فضا بهره برد و سازوکار لازم را برای رونق تولید فراهم کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها