امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128897
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 228
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرتضی مرادیان مدیر کل کشورهای مشترک المنافع و قفقاز وزارت امور خارجه در اجتماع

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرتضی مرادیان مدیر کل کشورهای مشترک المنافع و قفقاز وزارت امور خارجه در اجتماع بسیجیان شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) درباره کینه توزی آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران گفت: پیروزی انقلاب اسلامی موجب قطع دست آمریکا از منطقه شد به طوریکه هیچ کشوری در منطقه نتوانست ایران دوره پهلوی را برای آمریکا پر کند و لذا آمریکایی‌ها بیش از پیش به خاطر از دست رفتن منافع خود عصبانی هستند.

وی با اشاره به این که یافته تیم تحقیقاتی رژیم صهیونیستی و آمریکا نشان می‌دهد، آنان هدف قرار دادن فرهنگ عاشورا و اعتقاد به منجی در ایران شیعی را برنامه جدی در فروپاشیدن نظام اسلامی دنبال می‌کنند، افزود: تحریف در مراسم عزاداری که در دو دهه اخیر شدت پیدا کرده، فقط برای زمین گیر کردن تفکر شیعه است که از طریق ابزار موثری چون ماهواره به جای پخش سینه زنی و زنجیر زنی روی قمه زنی با هدف ترویج خشونت تمرکز می‌کنند.

سفیر سابق ایران در کره شمالی بیان داشت: اسرائیل و آمریکا با نگاه راهبردی دنبال ایجاد تفرقه و تجزیه کشورهای اسلامی هستند که از 25 سال پیش برای عملیاتی شدن این هدف طراحی کرده‌اند و امروز محصول آن «داعش» است و متاسفانه بسیاری از کشورها را با بحران جدی مواجه کرده است.

وی با بیان این که البته به خاطر نفوذ معنوی و کمک ایران به کشورهای اسلامی پروژه تجزیه عراق، سوریه، لبنان و ... با شکست مواجه شده و مردم این کشورها اتحاد خود را حفظ و با دشمنان مقابله می‌کنند، گفت: امیدواریم بتوانند این بحران را با موفقیت پشت سر بگذارند.

مرادیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حساسیت حوزه کشورهای مشترک المنافع و از جمله منطقه آسیای میانه و قفقاز و رشد گروههای تکفیری و انحرافی در این کشورها گفت: بحران‌های اساسی از جمله بحران قره باغ، جنگ اوکراین و مسئله گرجستان و نیز جوان بودن دولتها، عدم تحکیم ساختارها، سردرگمی این کشورها در تمایل به آمریکا یا روسیه، نا آگاهی مردم از اسلام حقیقی و دهها دلیل عمده دیگر موجب پرورش و رشد افکار تند و انحرافی شده و این منطقه را در آینده با وضعیت پرخطری مواجه خواهد ساخت.

وی افزود: پیش بینی می‌شد گروههای تکفیری از جمله داعش بعد از شکست در سوریه به سمت قفقاز و آسیای میانه گسیل شوند، اما به دلایل متعدد به عراق حمله کردند که در آینده ممکن است این بحران به سمت کشورهای واقع در شمال ایران (قفقاز و آسیای میانه) کشیده شوند و می‌بایست با حساسیت موضوع را دنبال کنیم.

سفیر سابق ایران در کره شمالی خاطرنشان کرد:البته تجربه حمایت و تشکیل طالبان توسط آمریکائیها در مورد داعش نیز تکرار خواهد شد و در آینده نزدیک آتش فتنه این گروه تکفیری و دست نشانده دامن حامیانش در غرب را خواهد گرفت.

مرادیان با تاکید بر این که صهیونیستها در بین کشورهای اسلامی جنگ مذهبی به راه انداخته اند، گفت: فرهنگ عاشورایی هر چه قدر بین‌المللی باشد به همان اندازه خشونت رنگ می‌بازد و این مسئولیت همه ما از جمله بسیجیان را برای آگاهی بخشی و بصیرت افزایی سنگین‌تر می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها