امروز : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 25
۲۳:۲۳
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1289
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۱
تعداد بازدید: 228
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از شبکه خبری شیعه (ابا) بارکینز افزود: دولت آمریکا با عربستان برای ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از شبکه خبری شیعه (ابا) بارکینز افزود: دولت آمریکا با عربستان برای کاهش قیمت نفت به توافق رسیده است به طوری که هر موقع آمریکا نیاز به نفت داشت این کشور بتواند نفت مورد نیازش را تامین کند و در ازای آن آمریکا به آل سعود تضمین بقای حکومت را می دهد.

بارکینز ادامه داد: یکی از مقامات وزارت خزانه داری آمریکا در ملاقات اخیری که با وی داشته است اعلام کرده است تحریم نفتی که آمریکا وضع کرده است موجب شده تا مشکلات عدیده ای برای این کشور ایجاد کند اما آمریکا برای فرار از این تحریم نفتی که اعمال کرده دست به دامان عربستان شده است.

وی افزود: در چنین شرایطی و با اعمال تحریم نفتی علیه ایران ،آمریکا وارد یک رکود اقتصادی شده است که برای فرار از این رکود باید کمک کند تا تولید نفت اوپک با برداشتن تحریم نفتی افزایش یابد و یا اینکه عربستان به کمک این کشور آید.

این مسئول اقتصادی آمریکایی تصریح کرد: در شرایط فعلی که دولت عربستان نزدیک به فروپاشی است آنها نیازمند حمایت آمریکا هستند و حتی برای اجرای چند پروژه انرژی نیز دست به دامن آمریکا شده اند و حتی آنها از اینکه آمریکا به انرژی آنها وارد شوند استقبال کرده اند.

وی ادامه داد: مقامات خزانه داری آمریکا از حمایت همه جانبه عربستان از آنها خوشحال هستند و از اینکه وارد بخش انرژی عربستان شده اند رضایت دارند.

بارکینز اضافه کرد: عربستان نیازمند دلار است و در عوض آمریکا نیز به نفت نیاز دارد به همین دلیل آمریکا می تواند دلار مورد نیاز عربستان را در ازای دریافت نفت از این کشور تامین کند.

بارکینز ادامه داد: آمریکا اگر نفت مورد نیازش تامین شود به صورت همه جانبه از عربستان حمایت می کند همانند آنچه که در جنگ خلیج فارس رخ داد زیرا بقای دولت سعودی برای امریکا به منزله نفت ارزان و زیاد است.

وی تصریح کرد: دولت هایی که در اوپک حضور دارند نفت به عنوان ثروت ملی آنها است بنابراین باید از آن حراست کنند و آمریکا نیز به این موضوع واقف است اما کشورهایی مانند عربستان که به کمک آمریکا نیازمند هستند سعی می کنند در تولید نفت منافع آمریکا را نیز مد نظر خود قرار دهند.

بارکینز بیان کرد: خانواده آل سعود در مقابل سیاست های آمریکا نظرهای متفاوتی دارند و برای آنکه نظر آمریکا در خصوص نفت مورد نیازش تامین شود باید با خانواده آل سعود و به قولی با شاهزادگانی که هرکدام نظرهای خاصی دارند گفت ‌وگو کنیم و در نهایت این گفت ‌وگو ها موجب می شود تا نظر آمریکا تامین شود.

وی گفت: روابط ما با عربستان مانند چماق و هویج است به این نحو که در مقابل حفظ خانواده آل سعود و نظام پادشاهی نفت ارزان و زیاد خود را تامین می کنیم و به ظاهر عربستان را توسعه می دهیم و با این کار آنها را به خودمان وابسته می کنیم.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها