امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128904
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 148
  به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز، عربستان، امروز چهارشنبه علائمی نشان داد که بعید است تغییر ...

  به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز، عربستان، امروز چهارشنبه علائمی نشان داد که بعید است تغییر زیادی در تولید نفت اوپک که قرار است در اجلاس فردا تصمیم‌گیری شود، حاصل شود.

وزیر نفت عربستان علی النعیمی گفت: انتظار دارد بازار نفت سرانجام خودش به حالت تعادل و پایداری برسد،‌وی درباره گفت‌وگوهای خود با روسیه که در روز سه شنبه برگزار شد اشاره‌ای نکرد.

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران نیز گفت: برخی اعضا سهم بیشتری در اوپک دارند و اصرار کرد که کشورهای غیر اوپک نیز لازم است در کاهش میزان تولید اوپک مشارکت کنند.

زنگنه همچنین گفته است که مهمترین عامل برای همه ما این است که متحد باشیم و در شرایط کنونی نیاز هست که با مشارکت اعضای غیر عضو هم بازار نفت را مدیریت کنیم

وی همچنین اضافه کرد که برخی اعضای اوپک بر این باورند که الان وقتش رسیده است که از سهم بازار اوپک دفاع کنیم، همه کارشناسان متفق‌القول اند که اکنون اضافه عرضه وجود دارد و در ماه آینده این مازاد بیشتر خواهد شد.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک ، روز پنج‌شنبه یکی از جلسات تعیین کننده خود را درباره قیمت نفت خواهند داشت که قیمت از ماه ژوئن تا الان 30 درصد کاهش یافته و به 79 دلار در بشکه رسیده است، این کاهش به دلیل عرضه بیشتر نفت آمریکا و رشد اندک اقتصاد جهانی است که به پایین بودن تقاضا دامن زده است.

در بین 12 عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت، ونزوئلا و عراق درباره کاهش سهم نفت پیشنهاد دادندT النعیمی درباره اینکه اوپک چه کار باید کند، اظهارنظری نکرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها