امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128912
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 69
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه خبری-تحلیلی «الوقت» اعلام کرد که درخواست جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در مذاکرات

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه خبری-تحلیلی «الوقت» اعلام کرد که درخواست جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در مذاکرات «مسقط» و «وین» درباره طرح موضوع توان موشکی ایران، باعث شد که مذاکرات اخیر وین به نتیجه نرسد.

«الوقت» نوشت: منابع مطلع از مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه (موسوم به) «1+5» گفتند که برنامه کاری جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در مذاکرات مسقط (پایتخت عُمان) محدود به مطرح کردن مسئله موشکی ایران بود، و حتی نپذیرفت که به موضوع هسته‌ای و مسئله رفع تحریم‌ها بپردازد.

این منابع همچنین گفتند که کری از محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران خواست که این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد اما ظریف با رد این موضوع و اشاره به توافق ژنو، تاکید کرد که مذاکرات محدود به موضوع هسته‌ای و رفع تحریم‌های غربی از ایران است.
ظریف صبح سه‌شنبه 26 آذرماه پس از آنکه برای دور آخر مذاکرات وین قبل از ضرب‌الاجل هسته‌ای در 3 آذرماه، وارد وین شد، در بدو ورود در جمع خبرنگاران تأکید کرده بود که اگر طرف مقابل بخصوص آمریکا دست از زیاده‌خواهی بردارد، امکان توافق جامع در مذاکرات وین وجود دارد.

به گفته این منابع، جان کری در مذاکرات اخیر در وین نتنها خواستار طرح دوباره موضوع شد بلکه خواستار اطلاع از جزئیات برنامه و قدرت موشکی ایران مانند انواع و میزان برد موشک‌های جدید ایران شد و حتی از طرف ایرانی خواست که تهران اجازه بدهد کارشناسان آمریکایی رزمایش‌های ایران را از درون خاک ایران نظارت کنند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها