امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128914
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از لنجان، با گذشت سال‌ها از دوران غرور‌آفرین جنگ تحمیلی هر از گاهی یکی از شهدای گمنام آن دوران شناسایی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از لنجان، با گذشت سال‌ها از دوران غرور‌آفرین جنگ تحمیلی هر از گاهی یکی از شهدای گمنام آن دوران شناسایی می‌شود تا به بی‌تابی پدر، مادر و بازماندگانش التیام بخشد.

شهید عباسعلی مختاری، یکی از این شهداست که پس از انجام آزمایش‌های مکرر شناسایی شد و مشخص شد که پیکر پاکش در مقبره شهدای گمنام دانشگاه پیام‌نور تهران دفن شده است.

پس از انجام آزمایشات ژنتیک در سال 1389 از مادر و برادران شهید و پس از اعلام نتایج آزمایشات DNA و تأیید نهادهای مسئول، 14 مهر ماه امسال، شهید گمنامی که در سال 1387 در مقبره شهدای گمنام دانشگاه پیام‌نور تهران به خاک سپرده شده بود، شناسایی و شوق دیدار 33 ساله خانواده این شهید بزرگوار پایان یافت.

هر چند مادر بزرگوار این شهید والامقام یک ماه پس از انجام آزمایشات به دیدار حق شتافت اما خواهران و برادران شهید عباسعلی مختاری در مقبره شهدای گمنام دانشگاه پیام‌نور تهران حضور یافته و بر بالین قبر مطهر برادر دلیرشان حاضر شدند.

جمشید مختاری برادر این شهید بزرگوار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لنجان در این رابطه، اظهار کرد: شهید عباسعلی مختاری 23 تیر ماه 1361 در سن 21 سالگی در عملیات رمضان در منطقه شرق بصره به شهادت رسید.

وی افزود: پیکر مطهر این شهید در تفحص سال 87 پیدا شده بود و به معراج‌الشهدای تهران منتقل شده و در سال 89 در مقبره شهدای گمنام دانشگاه پیام‌نور تهران به خاک سپرده شده بود.

برادر شهید مختاری تصریح کرد: در تاریخ 21 اردیبهشت سال جاری جواب آزمایشات DNA مشخص شده بود اما 14 مهر ماه پس از قطعیت یافتن آزمایشات و تأیید بنیاد شهید و ارگان‌های مسئول، خانواده ما طی مراسم باشکوهی با حضور در مقبره شهدای گمنام دانشگاه پیام‌نور تهران پس از 33 سال برادر شهیدمان را در آغوش گرفتیم.

مختاری ادامه داد: به علت وصیت شهید عباسعلی مختاری که در وصیتنامه خود نوشته «برادران مسئول دو وصیت دارم، یکی اینکه مرا در محل تولدم دفن کنید، به خاطر یک سری از مسائل جزئی حتما این کار را بکنند. البته اگر جسدم پیدا شد انشاءالله به امید شهادت» پس از صحبت و مشورت و کسب مجوز از محضر مراجع عظمای تقلید و دفتر مقام معظم رهبری و اجازه نبش قبر، اول آذر ماه پیکر شهید به معراج‌الشهدای تهران منتقل شد و پس از آن به اصفهان آورده شد و طی چند روز آینده پیکر این شهید والامقام در زادگاه خود روستای کرچگان تشییع و به خاک سپرده خواهد شد.

انتهای پیام/2301/الف20/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار