امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128919
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار محمد رضا یزدی معاون حقوقی و امور مجلس سپاه در همایش حقوق و نقش بسیج در پیشگیری از ...

به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار محمد رضا یزدی معاون حقوقی و امور مجلس سپاه در همایش حقوق و نقش بسیج در پیشگیری از تخلفات و جرایم که صبح امروز برگزار شد،‌اظهار داشت: ما باید به دنبال ایجاد حکومت اسلامی باشیم. در حکومت اسلامی همه آحاد ملت برای رسیدن به آرمان‌های حقوقی وظایفی دارند.

وی افزود: همه اقشار جامعه تا مسئولین وظایفی برای پیشگیری از جرم دارند که باید به آن توجه کنند تا تخلفاتی صورت نگیرد.

یزدی ادامه داد: چرا باید ما در زمینه حقوق بشر متأثیر از خارجی‌ها باشیم و منتظر باشیم آنها منشوری مشخص کنند و به ما بگویند که شما از آن منشور تخطی کرده‌اید. منشور حقوق بشر را ما باید تدوین کنیم و عدم این کار عقب‌ماندگی ماست.

معاون حقوقی سپاه تأکید کرد: باید ایرادات قوانینی که به کشور حاکم است و سبب می‌شود ناخواسته تخلفاتی صورت بگیرد را بگوییم. ما نباید منتظر چند نماینده در مجلس باشیم. البته این وظیفه شرعی و قانونی آنهاست ولی بسیج منتظر کسی نمی‌شود.

وی افزود: در این راستا برخی به ما می‌گویند که به شما ارتباطی ندارد. اما این چه حرفی است. بسیج پاسدار انقلاب است البته برخی هم از این حرکت حمایت می‌کنند.

یزدی در ادامه تصریح کرد: اگر تفکر بسیجی و حفظ بیت‌المال عملی شود این همه اسراف و کمبود آب و منابع زیرزمینی نخواهیم داشت. مشکل این است که این تفکر در مسئولین و مردم نهادینه نشده است.

وی خاطرنشان کرد:‌هر جا در مسئولین و مدیریت‌های سطوح بالا موفقیتی دیدیم پشت آن تفکر بسیجی و آموزه‌های دینی بوده و هر جا شکست خوردیم با آموزه‌های دینی فاصله داشتیم.

معاون حقوقی سپاه با انتقاد از حجم پرونده‌های دادگاه‌های کشورمان اظهار داشت: اگر همه مردم از حقوق خود مطلع باشند دیگر کسی به حقوق دیگری تجاوز نمی‌کند.

یزدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 گفت: اگر امروز آمریکا پشت میز مذاکره می‌نشیند و پنج کشور کم می‌آورند و کشور ششم را به پای میز می‌کشند و به دریوزگی می‌افتند و به ایران می‌گویند شما کمی کوتاه بیایید و از ما زمان می‌خواهند دلیلش ترس از موشک‌های ما نیست. زیرا آنها موشک‌های پیشرفته‌تر و سیستم‌های ضدموشکی و یا 50 سال است که سلاح هسته‌ای دارند و از آن استفاده کردند. آنها از تفکر بسیجی می‌ترسند.

معاون حقوقی سپاه گفت: اگر ما اسلام آمریکایی داشته باشیم غربی‌ها و آمریکایی‌ها نیازی به ایجاد شبکه‌های ماهواره‌ای برای انحراف جوانان ما نخواهند داشت. آنها از اینکه جوانان ما تفکر بسیجی داشته باشند می ترسند.

یزدی در پایان اظهار داشت: دشمن در مذاکرات به دریوزگی افتاده و به دروغ می‌گوید که چند گزینه روی میز دارد. آنها یک گزینه بیشتر در برابر ملت ایران روی میز نخواهند داشت و آن ذلت، پستی و خواری است. اگر جرأت دارند حرکتی کنند تا عکس ‌العمل ما را ببینند و خواری و ذلت را حس کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها