امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128920
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، حجت‌الاسلام رضا تقوی چهارشنبه شب در حاشیه همایش همگرایی اصولگرایان استان زنجان در جمع خبرنگاران

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، حجت‌الاسلام رضا تقوی چهارشنبه شب در حاشیه همایش همگرایی اصولگرایان استان زنجان در جمع خبرنگاران توجه به توانایی‌های داخلی را از نکاتی دانست که باید مورد توجه مسئولان کشوری قرار گیرد و اظهار داشت: مرتبط کردن حل همه مشکلات کشور و امیدها به مذاکرات و مسائل خارجی کار درستی نیست.

وی با تاکید بر ظرفیت و توانایی‌های کشور اضافه کرد: مسئولان تلاش کنند تحریم‌های اعمال شده را تبدیل به فرصت کرده و کشور را از وابستگی به اقتصاد نفتی رها کنند.

عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز با تاکید مجدد بر پرهیز از وابسته کردن امیدهای کشور به منابع خارجی و مذاکرات هسته‌ای در حال انجام تصریح کرد: نباید طوری تبلیغ شود که همه مشکلات کشور بعد از پیروزی در این مذاکرات حل می‌شود، هر چند موفقیت مذاکرات ممکن است برخی مسائل را حل کند ولی بدون شک هستند مشکلاتی که ربطی به این مذاکرات ندارند.

این مسئول با تأکید بر لزوم پشتیبانی از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشور، ادامه داد: آنها کار سختی در پیش دارند و باید مواظب لبخند آمریکایی‌ها و دیگر کشورهای استکباری باشند، چراکه آنها شگردهای مختلفی دارند.

حجت‌الاسلام تقوی به وجود خطوط قرمز در مذاکرات هسته‌ای در حال انجام اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه صنعت هسته‌ای ایران سرمایه اندیشه جوانان این سرزمین است بنابراین تضمین قدرت هسته‌ای ماندن باید در هر توافقی لحاظ شود.

وی با تاکید بر باقی‌ماندن ایران به عنوان یک قدرت هسته‌ای افزود: بسته شدن مراکز هسته‌ای کشورمان، آرزویی است که دشمنان باید آن را به گور ببرند.

عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه همایش همگرایی اصولگرایان یک حرکت انتخاباتی محسوب نمی‌شود، ادامه داد: به شخصه جلوی فعالیت‌های انتخاباتی را در این همایش‌ها می‌گیرم.

این مسئول، برگزاری همایش‌های اصولگرایان را یک اقدام برای همگرایی این طیف دانست و تاکید کرد: در کنار هم قرار دادن نیروهای ارزشی و مومن از اهداف این همایش‌هاست.

حجت‌الاسلام تقوی با اشاره به تایید اقدامات انجام‌شده برای همگرایی گروه‌های اصولگرایان متذکر شد: اغلب این گروه‌ها در همایش‌ها شرکت کرده و آنهایی هم که نیامدند به نوعی این اقدام را تایید و آن را تقویت کرده‌اند.

اغلب طیف‌های اصولگرا با همایش‌های همگرایی همراه هستند

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در مورد مشکلات پیش روی همگرایی اصولگرایان گفت: 70 درصد اصولگرایان با تلاش‌های صورت گرفته برای همگرایی همراهی می‌کنند.

عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز ادامه افتراق موجود در بین طیف‌های مختلف اصولگرایی را از مشکلات پیش روی همگرایی آنها دانست و تاکید کرد: مشکل آنجا به وجود می‌آید که برخی به جای شعار همه با هم به شعار همه با من عمل می‌کنند.

این مسئول در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار فارس در مورد ضعف کار تشکیلاتی در بین تشکل‌های اصولگرایی گفت: ضعف کار تشکیلاتی و یا آموزش‌های کار تشکیلاتی را در بین این طیف نمی‌توانم انکار کنم، ولی حد و حدود آن در بین طیف‌های مختلف باید بررسی شود.

نقش مهم رسانه‌ها در هدایت افکار جوامع

حجت‌الاسلام تقوی به نقش مهم رسانه‌ها اشاره و خاطر نشان کرد: رسانه‌ها علاوه بر خبرگیری و خبررسانی در سریع‌ترین زمان نقش مهمی بر فرهنگ سیاسی جامعه دارند چنانکه با استفاده از برخی واژه‌ها و اصطلاحات می‌توانند تضاد و اصطکاک را در جامعه افزایش یا کاهش دهند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر رسانه‌ها نقش مهمی در همگرایی جامعه دارند و می‌توانند جامعه را به سمت آرامش و یا تضاد مدیریت کنند.

عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه ابرقدرت زمانه را قدرت رسانه‌ای و اطلاعاتی تعیین می‌کند، ادامه داد: این روزها قدرت رسانه‌ای با پشت سر گذاشتن تاثیرگذاری قدرت نظامی، نقش مهمی ایفا می‌کند.

این مسئول اخذ، ارسال و انتقال پیام و همچنین تجزیه و تحلیل را از فاکتورهایی دانست که مهارت در آن منجر به مدیریت افکار و ذهن جامعه بشری شده و منجر به تسلط بر ذهنیت آنها می‌شود.

انتهای پیام/73004/گ40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها