امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128922
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شیخ نمر باقر النمر روحانی شیعه عربستانی به صدور حکم اعدام خود اعتراض کرد. روزنامه ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شیخ نمر باقر النمر روحانی شیعه عربستانی به صدور حکم اعدام خود اعتراض کرد.
روزنامه عربستانی «الریاض»، که همسو با دیگر رسانه‌های سعودی تلاش می‌کند چهره آزادی خواهانه شیخ نمر نزد مردم را مخدوش کند در این گزارش از شیخ نمر به عنوان «فرمانده تروریسم العوامیه» نام برده و خبر داده که شیخ نمر روز چهارشنبه (دیروز) اعتراض خود را به صدور حکم اعدام ابلاغ کرده است.
بر اساس این خبر پرونده شیخ نمر به دادگاه جزائی ویژه ارسال خواهد شد و ۵ قاضی سعودی مسئولیت بررسی آن را بر عهده خواهند داشت.
رژیم آل سعود شیخ نمر را به تحریک مردم به عدم اطاعت از ولی امر [خاندان پادشاهی]، همکاری در درگیری‌های مسلحانه با نیروهای امنیتی، ایجاد فتنه طائفه‌ای و توهین به صحابه پیامبر (ص) متهم کرده است.
سال گذشته سازمان بین‌المللی دیدبان حقوق بشر از عربستان خواست تا مخالفان و معارضان این کشور را با اتهام‌های مرتبط با اقدامات تروریستی سرکوب نکند.
بیش از یک ماه پیش دادگاه جزائی ریاض حکم اعدام شیخ نمر مجتهد و فعال حقوق بشر عربستانی را صادر کرد؛(جزئیات بیشتر) صدور این حکم با اعتراض و انتقاد نهادهای حقوق بشری و بین المللی مواجه شد.
عربستان یکی از کشورهایی است که به دلیل نقض حقوق بشر همواره مورد انتقاد سازمان‌های بین المللی و منطقه‌ای قرار گرفته است.
در این کشور هرگونه سخنرانی و کنفرانس علیه پادشاه یا حکومت بیشترین مجازات و تنبیه بدنی را دارد.
عربستان با وجود سرکوب هرگونه اعتراض مسالمت آمیز مردمی اما همچنان مورد انزوا و یا محرومیت جهانی قرار نگرفته و از همپیمانان اصلی غرب به شمار می‌رود.
به گفته فعالان حقوق بشری بیش از 30 هزار زندانی سیاسی که بیشتر زندانی عقیدتی هستند در نقاط مختلف این کشور در زندان به سر می‌برند.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها