امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128933
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، عباس نصرالهی پیش از ظهر امروز در دومین همایش بررسی مسائل فرهنگی ـ اجتماعی پناهندگان که در مجتمع ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، عباس نصرالهی پیش از ظهر امروز در دومین همایش بررسی مسائل فرهنگی ـ اجتماعی پناهندگان که در مجتمع یاوران مهدی(عج) برگزار شد، اظهار کرد: دومین همایش با همکاری جامعه‌المصطفی(ص) و طلاب افغانی مقیم قم برگزار شده و همایش قبلی هم دستاوردهای خوبی داشته است.

وی افزود: کمیسیون‌های تخصصی مختلفی در همایش قبلی برگزار شدند که توانستند مسائل گوناگونی را حل کنند؛ یکی از این مسائل اعزام مهاجران افغان به عتبات عالیات بود که محقق شد.

معاون اجرایی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مهاجران افغان، رفع مشکل آموزش فرزندانشان است، گفت: این امر هم با کمک و همکاری وزارت آموزش و پرورش تا حدودی محقق شده است.

وی ادامه داد: توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی در مورد مهاجران یکی از دستاوردهای همایش نخست به‌شمار می‌رود؛ در مسابقه افغانستان‌شناسی، به‌دنبال آشنایی بیشتر نسل دوم و سوم مهاجران افغان با کشورشان هستیم.

نصراللهی به مسابقات ورزشی ویژه مهاجران افغان در ایران اشاره کرد و گفت: بنا داریم این مسابقات را هم توسعه دهیم.

معاون اجرایی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با تاکید بر رسیدگی به وضعیت مهمان‌شهرها و اردوگاه به عنوان یکی از اولویت‌های وزارت کشور و همچنین دغدغه‌های پناهندگان تصریح کرد: در اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، مسائل گوناگونی اولویت‌بندی شده‌اند که در این زمینه نیازمند نخبگان و طلاب خارجی هستیم.

وی ادامه داد: با کمک کمیساریای عالی امور پناهندگان و موسسات خیریه، درصدد افزایش پوشش بیمه‌ای و خدمات درمانی مهاجران هستیم؛ در گذشته تنها در مورد بیماری‌های خاص این کار صورت می‌گرفت زیرا محدودیت‌های مالی وجود داشت و سازمان‌های خیریه هم کمکی نمی‌کردند.

نصراللهی با بیان اینکه درصدد هستیم تمام مهاجران را زیر پوشش بیمه خدمات درمانی قرار دهیم، گفت: کار کارشناسی این امر توسط نخبگان مهاجر و همچنین کمیساریای عالی صورت گرفته و بنا داریم بیماران خاص به صورت کامل و همچنین خانواده‌های آسیب‌پذیر تا 60 درصد و دیگر خانواده‌ها تا 20 درصد زیر پوشش پرداخت بیمه‌ای قرار گیرند.

معاون اجرایی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور افزود: امسال در نظر داریم با کمک پناهندگان خارجی در ایران، بیمه عمر و حوادث آنها را هم اجرایی کنیم زیرا امروز مشکلاتی زیادی برای خانواده‌هایی به وجود می‌آید که سرپرست یا یکی از اعضای آنها دچار حادثه می‌شود.

وی با اشاره به تصمیم دولتمردان ایران مبنی بر توسعه خوشه‌های درمانی، آموزشی و بهداشتی با اولویت مهمان‌شهرها ویژه مهاجران خارجی گفت: همواره در اجرای آمایش‌های 9گانه، بخشی از اتباع به دلیل محدودیت‌ها و گرفتاری‌ها و همچنین اطلاعات ناکافی در این امر شرکت نمی‌کردند و به عنوان اتباع غیرمجاز شناخته می‌شدند، درصدد هستیم تغییر و تحولی عظیم در این زمینه ایجاد کنیم.

نصراللهی هدایت و اداره 350 هزار دانش‌آموز مهاجر را مورد توجه قرار داد و افزود: اداره 1500 کلاس درس ویژه این افراد جزو افتخارات جمهوری اسلامی و لوح زرینی در ارائه خدمات به پناهندگان محسوب می‌شود.

معاون اجرایی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ادامه داد: از روحانیون مهاجر افغان می‌خواهیم اطلاع‌رسانی کافی را در زمینه ارائه خدمات به پناهندگان داشته باشند.

وی با بیان اینکه روسای کمیسیون‌های همایش دوم از میان مهاجران انتخاب شده‌اند، گفت: درصدد هستیم مشکلات پناهندگان به دست خود آنها مورد بررسی قرار گیرد و حل شود.

انتهای پیام/78004/ک40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها