امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۰۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128958
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به استان یزد،‌ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در دومین روز ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به استان یزد،‌ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در دومین روز سفر به استان یزد با حضور در کنگره بزرگداشت شهید سیدرضا پاک‌نژاد نماینده دور اول مجلس، گفت: اگر زندگی انسان از سر مسئولیت‌پذیری باشد ممکن است فراز و فرود داشته باشد اما همراه با بهجت و لذت خواهد بود.

وی اضافه کرد: این بهجت معنوی است و از سر مسئولیت‌پذیری صورت می‌گیرد زیرا افراد مسئولیت‌پذیر دردمند بوده و با توجه به دردهایش گام برمی‌دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تربیت اسلامی دارای یک هدف‌گذاری مهم است که طبق آن انسان باید مسئولیت‌پذیر باشد، خاطرنشان کرد: انسان مسئولیت‌پذیر برای دردهایش گام برمی‌دارد و همین انسان را به درجات خاصی می‌رساند.

وی مسئولیت‌پذیری را دارای چند مؤلفه دانست و با بیان اینکه مسئولیت انسان نسبت به خدا اولین مؤلفه در این زمینه است، خاطرنشان کرد: مسئولیت انسان نسبت به مردم مؤلفه‌ای دیگر است که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس نهاد قانون‌گذاری ادامه داد: در زمینه مسئولیت انسان نسبت به مردم کشورهای دیگر خوب عمل کرده‌اند و طوری افراد را تربیت کرده‌اند که افراد مسئولیت خود را در قبال دیگران بدانند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در کشور ما مسئولیت انسان نسبت به مردم به گونه‌ای دیگر تعریف شده و نگاه ما نسبت به کشورهای دیگر متفاوت است، خاطرنشان کرد: نگاه ما نسبت به والدین و فرزندان مانند دیگران نیست پس باید مسئولیت‌پذیری را آن طور که می‌خواهیم ترویج کنیم.

لاریجانی بخش بعدی سخنانش را به شهید سید رضا پاک‌نژاد اختصاص داد و گفت: این شهید والامقام حرکت در صراط مستقیم را در دستور کار داشت،‌ البته باید تأکید کنم نیاز نیست همواره افراد علامه حلی باشند برخی مواقع حتی یک کارگر هم می‌تواند مسئولیت را بشناسد و بر صراط مستقیم قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی به مقام والای شهیدان اشاره کرد و گفت: شهادت سعادت بزرگی است و به هر کس داده نمی‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی شهید پاک‌نژاد را از نظر زندگی بسیار ساده‌زیست توصیف کرد و دردمند بودن، مسئولیت‌شناسی و مردم‌داری را از دیگر ویژگی‌های این شهید برشمرد.

لاریجانی در پایان اظهاراتش با بیان اینکه باید قدرشناس بزرگان باشیم، به همگان توصیه کرد ابعاد زندگی بزرگان را شناخته و نسبت به قدرشناسی آنها حساس شوند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار