امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128973
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به یزد، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز پنج‌شنبه در جریان سفر به استان یزد ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به یزد، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز پنج‌شنبه در جریان سفر به استان یزد از نخستین بندر خشک کشور واقع در شهرستان مهریز استان یزد بازدید کرد.

برای این بندر خشک با 700 میلیارد اعتبار به شکل سرمایه خرد از مردم طی 10 سال جذب شده است و 300 نفر بعنوان سهامدار در این مجموعه فعال هستند.

اولین بندر خشک خصوصی کشور دارای 70 هکتار مساحت است و طرح آن در 3 فاز شامل فاز اول مباحث فیزیکی، فاز دوم واگن‌ها و فاز سوم اسکله اجرا خواهد شد که مدت زمان اجرای هر پروژه 5 سال است.

بندر خشک مهریز در گلوگاه ارتباطی ریلی واقع شده که همین موضوع باعث می‌شود حمل و نقل کالا ریلی صورت گیرد که در نهایت هزینه تمام شده کالا کاهش می‌یابد.

براساس این گزارش، تمام مجوزات لازم برای بندر خشک مذکور اخذ شده و این بندر تنها بندر خشکی است که مجوز هیأت دولت را دارد اما قوانین اجرایی آن تدوین نشده است.

یکی از مسئولان پروژه در هنگام بازدید رئیس مجلس از پروژه بندر خشک مهریز از لاریجانی خواست دستورات لازم را برای تدوین قوانین اجرایی مربوط به بنادر خشک صادر کند.

پروژه نخستین بندر خشک خصوصی کشور در شهرستان مهریز در حال انجام است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها