امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۷:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128977
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امشب (پنجشنبه) پس از پایان سفر دو روزه خود به ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امشب (پنجشنبه) پس از پایان سفر دو روزه خود به استان یزد در فروگاه این شهر در جمع خبرنگاران گفت‌: در مدتی که در استان یزد حضور داشتم از برخی پروژه‌ها بازدید داشته و جلساتی با روحانیون، طلاب و بسیجیان برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه در استان یزد حرکت خوبی در زمینه تولید وجود دارد،‌تصریح کرد: علاقمندی برای ادامه یافتن این مسیر موجود است و راه تحقق تولید فراهم کردن زمینه سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی به دیدار شب گذشته خود با صنعتگران اشاره کرد و گفت: در جلسه گذشته مباحثی پیرامون خصوصی‌سازی و حمایت از بخش خصوصی مطرح شد که این مباحث نکات مهمی بود و حتما باید به صورت جزئی بدان پرداخته شود.

لاریجانی اضافه کرد: اگر در مباحث اقتصادی نیاز به قانون‌گذاری وجود دارد در کمیسیون ویژه اصل 44 موضوع پیگیری شود؛ در کل می‌توانم بگویم سرمایه خوبی در استان یزد هست که می‌تواند به جریان قوی در تولید تبدیل شود.

وی مشکل آب را یکی از مشکلات جدی استان یزد برشمرد و اظهار داشت: می‌توان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آب را از خلیج فارس یا عمان شیرین کرده و به شهرها آورد تا حداقل از آن برای صنعت استفاده کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: راه‌های دیگری هم باید برای آب یزد اندیشیده شود، موضوع آب باید در دستور کار جدی قرار گیرد.

لاریجانی همچنین تصریح کرد: در این سفر برخی نکات فرهنگی نیز توسط علما مطرح شد که باید به فکر آنها بود.

لاریجانی همچنین با تمجید از نمایندگان استان یزد گفت:‌نمایندگان این استان در جلسات حضور داشته و نظرات خود را گفتند و اکنون مباحث را پیگیری خواهند کرد.

وی همچنین با بیان اینکه وفاق ملی درجات دارد اظهار داشت: ممکن است در زمینه‌هایی پیرامون مسائل مهم کشور اختلاف‌نظرهایی وجود داشته باشد اما بایستی توجه کرد در مجموع با مسائل بین‌المللی و داخلی مواجهیم که بهتر است برای ملت و کشور از حاشیه‌پردازی‌های دیگر پرهیز کنیم.

رئیس نهاد قانون‌گذاری اضافه کرد: این موضوعات (مباحث بین‌المللی و داخلی) به اندازه کافی گزنده هستند و نباید آنها را در داخل کشور افزایش داد؛ این مسیر (مذاکرات هسته‌‌ای) با تدبیر لازم به نقطه مثبتی خواهد رسید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار