امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128985
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
علیرضا پورنقی، 31 ساله و جوانترین خیر مدرسه‌‌ساز کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: دانشجوی

علیرضا پورنقی، 31 ساله و جوانترین خیر مدرسه‌‌ساز کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: دانشجوی کارشناسی ارشد رشته متالوژی واحد علوم و تحقیقات هستم.

وی ادامه داد: توفیق بزرگی بود که خداوند به بنده داد و در مدرسه‌سازی شرکت کردم و مرحوم پدرم نیز وصیت کرده بود بعد از وی در امر مدرسه‌سازی به آموزش و پرورش کمک کنیم.

پور‌نقی افزود: بنده یک شرکت خصوصی دارم که در واردات مواد اولیه فعالیت می‌کنم و 2 مدرسه در اردبیل ساخته‌ام.

جوان‌ترین خیر مدرسه‌ساز یادآور شد: یکی از مدرسه‌ها در روستایی ساخته شد که سیل مدرسه قبلی را از بین برده بود و دانش‌آموزان در کانکس درس می‌خواندند و 3 کلاسه بود و دومین مدرسه یک  دبیرستان بود که ساختم و همه امکانات لازم را دارد.

وی اضافه کرد: پدرم اهل جنوب اردبیل بود و وصیت کرده بود در آنجا مدرسه‌‌سازی کنیم؛ اما 500میلیون تومانی که خرج احداث این دو مدرسه کردم از درآمد خودم بوده است و سومین مدرسه را نیز تا ماه آینده افتتاح می‌کنیم.

پورنقی با بیان اهمیت و اجر فراوان امور خیر یادآور شد: این مال و ثروت به صورت امانت در اختیار ماست و باید به راه‌های خیر صرف شود؛ احساس می‌کنم با توجه به مشکلات اقتصادی که وجود دارد، یک برکت به کسب و کارمان وارد می‌شود.

جوان‌ترین خیر مدرسه‌‌ساز گفت: مدرسه اول که ساختم، خانواده‌ام گفتند برو برای تشکیل زندگی اقدام کن؛ اما خدا چنان رونقی به کسب و کارم داد که متوجه نشدم و تصمیم گرفتم مدرسه‌ام را بسازم و همه اینها لطف خداوند است و دوست دارم در آزاد کردن زندانی‌ها و جهیزیه دادن نیز  مشارکت کنم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها