امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128987
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خرم خورشیدی در کنفرانس مهندسی زیست پزشکی ایران در مورد تمهیدات وزارت بهداشت برای ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خرم خورشیدی در کنفرانس مهندسی زیست پزشکی ایران در مورد تمهیدات وزارت بهداشت برای توسعه تولید تجهیزات پزشکی در داخل کشور توضیحاتی داد.

وی گفت: وزارت بهداشت علاوه بر نقش در تولید محصولات به عنوان کاربر محصولات نیز شناخته می‌شود و مصرف‌کننده نهایی تجهیزات پزشکی به شمار می‌رود.

مدیرکل دفتر فناوری‌های وزارت بهداشت با بیان اینکه وزارت بهداشت نقطه پایانی محصولات پزشکی است، گفت: در این وزارتخانه ما از 9 نوع فناوری استفاده می‌کنیم که آنها عبارتند از: غذا و دارو، تجهیزات پزشکی، واکسن‌ها، کیت‌های تشخیصی، فناوری اطلاعات، طب سنتی، سلول‌های بنیادی و طب ترمیمی.

خورشیدی افزود: وزارت بهداشت منابع کافی برای دستیابی به تمامی اهداف خود در حوزه فناوری را ندارد و به این منظور از منابع بقیه ارگان‌ها استفاده بهینه را انجام می‌دهد.

وی به بسته حمایتی صیانتی وزارت بهداشت از تجهیزات پزشکی اشاره کرد و گفت: این بسته در دی ماه رونمایی می‌شود که شامل یک بخش صیانت از تجهیزات است.

مدیرکل دفتر فناوری‌های وزارت بهداشت توضیح داد: صیانت به این معنی که قوانین و مقررات خاصی برای حمایت از تولید تولید‌کنندگان داخلی در کشور وضع شود مثلا گمرک برای واردات محصولاتی که نمونه داخلی دارند قوانین سفت و سختی بگذارد.

وی در مورد بخش حمایتی این بسته نیز گفت: ما وام‌های متعدد بلاعوض و قرض‌الحسنه‌ای را برای دانشمندان در نظر گرفتیم که آنها می‌توانند با استفاده از این وام‌ها محصولات خود را تولید‌ کنند.

به گفته خورشیدی طبق تعریف این بسته حمایتی صیانتی تنها افراد حقوقی می‌توانند از وام‌های در نظر گرفته شده استفاده کنند نه اشخاص حقیقی.

وی به برنامه وزارت بهداشت جهت توسعه تجهیزات پزشکی اشاره کرد و گفت: اکنون ما سالانه 2 میلیارد دلار دارو در داخل کشور مصرف می‌کنیم که طبق برنامه باید تا سال 1404، 600 میلیون دلار آن را در داخل کشور تولید کنیم.

مدیرکل دفتر فناوری‌های وزارت بهداشت به دانشجویان مهندسی پزشکی وعده داد که اگر آنها بتوانند تجهیزاتی که در لیست مورد نظر وزارت بهداشت قرار دارد را بسازند این محصولات توسط خود وزارت بهداشت پیش خرید شده و سود آن به دانشجویان تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها