امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128988
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، میثم مظفر مدیرعامل این سازمان از ورود بیش از دو هزار و 500 تاکسی نو به ناوگان تاکسیرانی تهران خبر داد و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، میثم مظفر مدیرعامل این سازمان از ورود بیش از دو هزار و 500 تاکسی نو به ناوگان تاکسیرانی تهران خبر داد و گفت: همچنین تا کنون 6 هزار و 400 تاکسی‌ران برای نوسازی خودرو ثبت نام کرده‌اند که در نوبت تحویل خودرو نو قرار دارند.
مظفر با اشاره به تسریع روند نوسازی تاکسی‌ها ظرف یک ماه گذشته گفت: این تسریع دو علت دارد که تسهیل روند اسقاط در مراکز مربوطه یکی از آنهاست. پیش از این برای اسقاط هر تاکسی نیاز به تاییدیه ناجا پس از امضای افسر مربوطه داشت که این مرحله حذف شد. و علت دیگر افزوده شدن بانک شهر به عنوان بانک دوم عامل برای پرداخت تسهیلات به تاکسیرانان است.
به گفته وی از ابتدای طرح تاکنون بیش از دو هزار و 500 تاکسی فرسوده به مراکز اسقاط خودرو تحویل داده شده که از این میان دو هزار تاکسی پیکان و مابقی پراید، سمند، پژو ، رنو 21 و ون غزال هستند.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با اشاره به آغاز طرح نوسازی تاکسی‌های تهران از اسفند 92 گفت: تا یک ماه گذشته به دلیل اینکه تنها بانک عامل برای اعطای تسهیلات بانک صادرات بود و این بانک برای تسهیلات یک ضامن را مشخص کرده بود، بسیاری از تاکسیرانان با مشکل ضامن روبرو بودند اما با ورود بانک شهر به موضوع و اعطای وام بدون ضامن روند نوسازی سرعت گرفت.
برای تعویض تاکسی‌ها ۲۰ میلیون تومان وام با سود ۱۵ درصد از سوی بانک‌های شهر و صادرات ارائه می‌شود. در عین حال در ازای اسقاط هر خودرو 5 میلیون و 500 هزار تومان نیز به تاکسیرانان پرداخت می‌شود. تاکسی‌های فرسوده ناوگان حمل و نقل عمومی تهران با سمند EF7 جایگزین می‌شوند.
انتهای پیام/  

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار