امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128997
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تکفیری‌های گروهک داعش روز پنجشنبه اسیران  خود ازارتش عراق را از زندان «بادوش» در شمال ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تکفیری‌های گروهک داعش روز پنجشنبه اسیران  خود ازارتش عراق را از زندان «بادوش» در شمال موصل به داخل شهر منتقل کردند و پس از آن با مواد منفجره زندان را تخریب کردند.

زندان بادوش در 25 کیلومتری شمال شهر موصل قرار دارد که تروریست‌های داعش اسیران خود را در آن‌جا نگهداری می‌کردند. موصل از خردادماه گذشته تحت کنترل نیروهای تروریستی داعش است.
بیشتر این زندانیان از افسران و سربازان ارتش و پلیس عراق بودند که برخی از آن‌ها به داخل سوریه نیز انتقال داده شده‌اند.

این اقدام داعش در پی پیش‌روی نیروهای پیشمرگه (کُرد) به سوی این منطقه و ترس از افتادن زندان به دست نیروهای کرد، انجام شد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، «علی محمد» از افسران پلیس استان نینوی که پیش از سیطره داعش بر زندان «بادوش» اداره آن را بر عهده داشت گفت: داعش صدها اسیر از ارتش و پلیس عراق و دیگر افراد عادی داخل زندان را به داخل شهر موصل و برخی را به سوریه منتقل و سپس زندان را منفجر کرده است.

نیروهای پیشمرگه کرد در روزهای اخیر از ناحیه غربی استان نینوی (شمال عراق)، توانسته‌اند پیش‌روی‌های خوبی انجام بدهند و داعش از ترس اینکه زندان بادوش به عنوان مرکز عملیاتی به دست نیروهای کرد بیفتد، زندان را کاملا با مواد منفجره تخریب کرده است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها