امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129001
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، طبق یک نظرسنجی که توسط مرکز مشاوره «فکتوم» در اروگوئه انجام و اخیرا منتشر ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، طبق یک نظرسنجی که توسط مرکز مشاوره «فکتوم» در اروگوئه انجام و اخیرا منتشر شده، «تاباره باسکز» نامزد جبهه گسترده این کشور در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری که یکشنبه هفته آینده برگزار می‌شود پیروز خواهد شد.

این نظرسنجی بیان می‌کند که «باسکز» با اختلاف 12 درصدی نسبت به رقیب خود «لوئیس لاکایه پو» پیروز میدان خواهد شد و بر مسند ریاست جمهوری اروگوئه تکیه می‌زند.

بنا به نظرسنجی مذکور، «باسکز» بین 53 تا 55 درصد از آرا را به خود اختصاص می‌دهد و «لاکایه» بین 39 تا 41 درصد از آرا را کسب خواهد کرد.

تخمین زده می‌شود بین 5 تا 7 درصد از کل آرا نیز سفید یا باطل باشند، که این رقم نسبت به انتخابات‌های قبلی بالاست اما نتیجه را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد زیرا اختلاف بین درصد نامزدها بسیار زیاد است. 

«اُسکار بوتینژی» مدیر این مرکز مشاوره تصریح کرد: کاملا واضح است که تفاوت قابل توجهی بین آراء «باسکز» و «لاکایه» وجود دارد که ممکن است به 12 درصد یا بیشتر نیز برسد.

این نطرسنجی از 20 تا 23 نوامبر (29 آبان تا 2 آذر) بین بیش از هزار نفر صورت گرفته و ضریب خطایی برابر با 3.2 درصد برای آراء «باسکز» و 3 درصد برای آراء «لاکایه» دارد.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اروگوئه که رئیس دولت 5 سال آینده این کشور را تعیین می‌کند، روز یکشنبه آینده برگزار خواهد شد؛ نهاد انتخاباتی اروگوئه اعلام کرد که نتایج نیمه‌شب یکشنبه  مشخص می‌شوند.

به گزارش فارس، «باسکز» پیشتر نیز طبق نظرسنجی‌ها، از حمایت بیشتری برخوردار بود و در دور اول انتخابات توانست با کسب 48 درصد از آرا، رقیبش را که تنها 30 درصد آرا را به خود اختصاص داده بود کنار بزند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها