امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۵:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129002
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، اداره روحانیت مسلمانان قزاقستان اعلام کرد کار در زمینه استاندارد محصولات حلال را به دلیل استقبال رو به رشد مردم ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، اداره روحانیت مسلمانان قزاقستان اعلام کرد کار در زمینه استاندارد محصولات حلال را به دلیل استقبال رو به رشد مردم به محصولات حلال آغاز کرده است.

این در حالی است که این هفته در دانشگاه مصری فرهنگ اسلامی به نام « نور-مبارک » در شهر «آلماتی» یک  کنفرانس علمی در خصوص استاندارد محصولات حلال برگزار شد.

در این کنفرانس امامان جماعت مساجد، اساتید دانشگاه، دانشجویان و مدیران شرکت‌های حلال حضور داشتند.

در این جلسه، موضوع استاندارد محصولات حلال، مسائل مربوط به تولیدات و همچنین طرح‌های پیشنهادی برای استقرار صنعت به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت.

«ایرژان قاجی» رئیس اداره معنوی مسلمانان و مفتی عالی قزاقستان در سخنرانی خود اعلام کرد: ما بخشی را با عنوان «استاندارد محصولات حلال» افتتاح کردیم که بیش از 250 نفر از مفتی‌ها از دانش خود در دوره‌های آموزش مراحل تهیه محصولات حلال در مؤسسات اسلامی ارائه دادند.

با توجه به رشد صنعت حلال در قزاقستان اقداماتی انجام شده که می‌توان به سرویس‌دهی کافه‌ها و رستوران‌ها، مراکز ورزشی و دیگر مکان‌های عمومی اشاره کرد. 

همچنین با تمهیدات انجام شده، یکی از شرکت‌های مالزیایی نیز کارآفرینان جنوب قزاقستان را برای تولید محصولات با رعایت تمام استانداردهای حلال آموزش می‌دهد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها