امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129004
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عبدالله نسور» نخست وزیر اردن ضمن انتقاد از گروه اخوان المسلمین اردن تهدید کرد در صورت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عبدالله نسور» نخست وزیر اردن ضمن انتقاد از گروه اخوان المسلمین اردن تهدید کرد در صورت تداوم اختلافات، دولت، این حزب را منحل خواهد کرد.

روزنامه «العرب» عربستان، گزارش داد که بعد از بازداشت «زکی بنی ارشید» نفر دوم گروه اخوان المسلمین اردن به اتهام توهین به دولت امارات متحده عربی، نخست وزیر اردن به این گروه هشدار داد که انتقادهای خود را به حساب منافع ملی بیان نکنند.

عبدالله نسور گفت: اگر کسی با وضعیت مصر، عراق، تونس و یا امارات مشکل دارد نباید مشکلاتش را به بهای منافع ملی اردن حل کند.

وی همچنین با اشاره به اشتغال بیش از 250 هزار اردنی در امارات، تأکید کرد که دولت اردن اجازه نخواهد داد که کسی به روابط امان و ابوظبی ضرری وارد کند و اگر کسی بخواهد با توئیت کردن خانه این افراد را خراب کند، دولت اجازه این کار را به او نخواهد داد و قانون تکلیف این مسأله را روشن خواهد کرد.

گروه اخوان المسلمین اردن در زیر مجموعه سازمان‌های خیریه اردنی قرار دارد و بر اساس قانون این کشور اگر اقدامات این گرو‌ه‌ها روابط خارجه اردن را تهدید کند، دولت اجازه صدور دستور انحلال این گروه‌ها را دارد.

امارات هفته گذشته فهرستی از گروه‌های تروریستی را منتشر کرده بود که بر اساس این فهرست گروه‌ اخوان المسلمین نیز گروهی تروریستی خوانده شده بود.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها