امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129007
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، گزارش‌های منتشر شده توسط رسانه‌های مکزیک نشان

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، گزارش‌های منتشر شده توسط رسانه‌های مکزیک نشان می‌دهد «انریکه پنیا نیتو» رئیس جمهور این کشور خانه‌ای را که متعلق به «آرماندو هینوخوسا کانتو» تاجری که برنده چندین مناقصه دولتی بوده در زمان انجام رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری خود مورد استفاده قرار داده است.

رسوایی‌های اخیر پیرامون خانه 7 میلیون دلاری «آنخلیکا ریورا» همسر رئیس جمهور مکزیک که مرکز اتهامات فساد مالی دولت این کشور شده افزایش یافته است.

در 9 نوامبر (18 آبان 93) رسانه‌های مکزیک پس از انجام تحقیقاتی ویژه جزئیات مربوط به خانه گران قیمت همسر رئیس جمهور مکزیک را منتشر و اعلام کردند این خانه متعلق به شرکت سهامی «گروپو ایگا» می‌باشد؛ این خانه در «لوماس د چاپولتپک» بهترین مکان مکزیکو سیتی (پایتخت مکزیک) واقع و هزینه آن توسط «ریورا» پرداخت می‌شده است.

با وجود سوالاتی که در مورد قیمت گزاف خانه «ریورا» مطرح می‌باشد ابهاماتی نیز در مورد ارتباط این خانه با شرکت «گروپو ایگا» که برنده مناقصه‌های دولتی شده بود وجود دارد.

شرکت سهامی «گروپو ایگا» در زمان فرمانداری «نیتو» در ایالت مکزیکو موفق به کسب چندین قرارداد ساخت و ساز در کشور مکزیک شد؛ آرماندو هینوخوسا کانتو صاحب این شرکت می‌باشد و ارتباطات قوی با رئیس جمهور مکزیک دارد.

بر اساس اعلام رسانه‌های مکزیک «نیتو» در زمان انجام رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری این کشور خانه دیگری را که متعلق به «کانتو» صاحب شرکت «گروپو ایگا» بوده به عنوان مقر جایگزین مورد استفاده قرار داده است.

این خانه نیز در «لوماس د چاپولتیک» واقع شده و مانند خانه لوکس 7 میلیون دلاری «ریورا» توسط ارتش مکزیک محافظت می‌شده است؛ این خانه در 2 مایلی خانه لوکس همسر رئیس جمهور مکزیک قرار دارد.

در ماه آوریل شرکت «گروپو ایگا» موفق به تغییر مجوز استفاده از زمین این خانه شد و اجازه ساخت تا ارتفاع 9 متری را به دست آورد؛ همسایگانی که در مجاورت این خانه قرار دارند اذعان داشتند که روند تغییر مجوز استفاده از زمین آن شفاف نبوده و حتی 300 امضا نیز جمع آوری کردند که مانع از این کار شوند اما موفقیتی را در پی نداشت؛ در طول رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری مکزیک هرگز گزارشی از این خانه به مقامات محلی داده نشده بود.

نام شرکت «گروپو ایگا» همچنین در بین شرکت‌هایی که برنده مناقصه ساخت راه‌آهن سریع السیر «مکزیک- کرتارو» شده بودند قرار داشت اما طی هفته‌های گذشته دولت مکزیک بدون هیچ توضیحی اعلام کرد که از این مناقصه صرف نظر کرده است.

لغو پروژه ساخت راه‌آهن سریع السیر  مکزیک-کرتارو عملکرد ضعیف دیگری است که در دولت نیتو پس از حادثه ناپدید‌ شدن 43 دانش‌آموز مدرسه آیوتسیناپا در ایالت گررو رخ داده که افزایش خشم عمومی را در برداشته است.

ریورا اظهار کرده است که قبل از ازدواج با رئیس جمهور مکزیک بازیگر مشهوری بوده و با جمع آوری سرمایه از طریق کار برای شبکه تلویزیونی «تله ویسا» توانسته به آن خانه گران بها دست یابد اما حاضر است برای رفع هرگونه شک و ابهامی در مورد نحوه خریدش آن را به فروش برساند.

کارشناسان و مردم مکزیک معتقدند که اظهارات ریورا مبنی بر دریافت میلیون‌ها دلار پول از طریق کار در شبکه «تله ویسا» غیر واقع می‌باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها