امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129009
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‏‌آباد، ماهواره ملی ترکمنستان که  «Türkmen Älem»(عالم ترکمن) نامگذاری شده‌ و توسط شرکت ...

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‏‌آباد، ماهواره ملی ترکمنستان که  «Türkmen Älem»(عالم ترکمن) نامگذاری شده‌ و توسط شرکت فرانسوی «تالس آلنیا اسپیس» ساخته شده‌ قرار بود اواخر ماه آینده میلادی(2014) به دورترین مدار زمین به وسیله موشک فضانورد « فالکون 9» از خاک ایالت متحد آمریکا به فضا پرتاب شود تا نیمه اول سال جدید میلادی به تعویق افتاد.

تلویزیون ملی ترکمنستان امروز در گزارش مصوری ضمن تایید مطلب فوق تصریح کرد: «قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان به همراه مقامات عالی رتبه دولتی از مرکز زمینی مدیریت و هدایت ماهواره ملی ترکمنستان واقع در حومه عشق آباد بازدید کرده است.

این منبع به دلایل به تعویق پرتاب نخستین ماهواره ملی ترکمنستان که قرار بود تا اواخر ماه آینده میلادی (2014) از خاک آمریکا به فضا پرتاب شود، اشاره‏‌ای نکرده ‏‌است.

به گفته مقامات و کارشناسان ترکمنستانی راه‌اندازی ماهواره مخابراتی «TürkmenÄlem 52.00 E » به طور قابل توجهی به توسعه سیستم‌های ارتباطی، تلویزیون ماهواره‌ای و اینترنت سرعت خواهد بخشید و به حل مشکلات عمده‏‌ خدمات اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی، از جمله در زمینه اکتشاف مواد معدنی و نفت و گاز، نظارت بر محیط زیست کمک خواهد کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار