امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129017
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تنها یک روز بعد از صدور گزارش کمیته حقیقت یاب حوادث رابعه العدویه، دادگاه عالی بریتانیا

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تنها یک روز بعد از صدور گزارش کمیته حقیقت یاب حوادث رابعه العدویه، دادگاه عالی بریتانیا با بازجویی از مقامات مصری به اتهام جرائم بین المللی موافقت کرد.

روز چهارشنبه (دیروز) گزارش کمیته حقیقت یاب حوادث سال گذشته که در میدان رابعه العدویه رخ داد منتشر شد.

بر اساس این گزارش دست کم 850 نفر از غیرنظامیان معترض که در میدان رابعه العدویه و میدان النهضه تحصن کرده بودند توسط نیروهای امنیتی وزارت کشور و ارتش مصر کشته شدند.

شبکه خبری «الجزیره»، ضمن گزارش این خبر اعلام کرد که مقامات مصری از مصونیت قضائی در انگلیس برخوردار نخواهند بود و امکان بازجویی از آنها وجود داد.

کمیته حقوق بشر عربی نیز اعلام کرد که هرکدام از مسئولان مصری که به انگلیس سفر کنند ممکم است مورد بازجویی و یا پیگرد قانونی قرار بگیرند.

بر اساس گزارش کمیته حقیقت یاب رابعه 2هزار و 413 نفر نیز زخمی شدند و 231 نفر از نیروهای پلیس نیز کشته و زخمی شده‌ بودند.

این کمیته همچنین مدعی شده که نیروهای امنیتی تنها بعد از آنکه یکی از نیروهایش کشته شده از گلوله جنگی برای مقابله با معترضان استفاده کرده است.

فعالان حقوق بشر مصری ضمن انتقاد از این گزارش اعلام کردند که این گزارش حوادث میدان رمسیس، مرگ 37 متهم حامی اخوان در خودروهای ارتش، حوادث مسجد الفتح  که ده‌ها حامی اخوان المسلمین زنده زنده در آتش سوختند را بررسی نکرده است و کمیته موسوم به حقیقت یاب به جای بررسی جرائم نیروهای امنیتی، مردم را به حمله نیروهای امنیتی متهم کرده است.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها