امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12902
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۷
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در گفتگویی با تحلیل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در گفتگویی با تحلیل راهبردی مسایل سیاسی و امنیتی کنونی غرب آسیا به ویژه سوریه و ترکیه اظهار داشت: منطقه غرب آسیا که کشور ما نیز جزو آن است حداقل تا سال 2030 در یک نقطه عطف راهبردی از نظر مسایل سیاسی، امنیتی و اقتصادی قرار دارد و به عبارتی مرحله گذار ژئوپلیتیکی را طی می‌کند.

‌صفوی تصریح کرد: بازیگران اصلی خارجی این منطقه آمریکایی‌ها، روس‌ها، چینی‌ها و تا اندازه‌ای هندی‌ها هستند و بازیگران درون منطقه را ایران، ترکیه و رژیم صهیونیستی، تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: این منطقه بنا به دلایل گوناگون تا سال 2030 کانون رقابت، توجه و برخورد قدرت‌های بزرگ جهانی است.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا درباره ویژگی‌های مهم این منطقه اظهار داشت: بزرگ‌ترین منبع انرژی جهان یعنی نفت، گاز در این منطقه قرار دارد و خلیج‌فارس 63 تا 65 درصد نفت خام جهان را در اختیار دارد و بیش از 30 درصد گاز جهان نیز در این منطقه قرار دارد.

‌صفوی تاکید کرد: خلیج‌فارس و هشت کشور پیرامونی می‌تواند حدود 70 سال دیگر تأمین انرژی جهان از نظر نفت و گاز را انجام دهند، در حالیکه در بقیه کشورهای جهان انرژی فسیلی رو به اتمام است، خصوصا منابع نفت خام آمریکا و اروپا.

وی با اشاره به اینکه از تنگه هرمز روزانه میان 15 تا 17 میلیون بشکه نفت خارج می‌شود، با اشاره به دیگر خصوصیات منطقه آسیای غرب گفت: تا زمان اضمحلال رژیم صهیونیستی آرامش در این منطقه وجود نخواهد داشت و این رژیم جعلی، با حمایت آمریکا، منشأ تنش و ناامنی‌های منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا است.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اضافه کرد: عدم ثبات رژیم‌های پادشاهی منطقه از دیگر ویژگی‌های این منطقه است چرا که با سقوط شاه ایران و حسنی مبارک مصر و بن علی تونس و علی عبد اله صالح یمن در واقع قطار این نوع حکمرانی ها به پایان رسیده است.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها در کتابی با نام تحولات جهان تا سال 2030 عنوان کردند که تا این سال دیگر اثری از رژیم آل سعود باقی نمی‌ماند.

‌صفوی ادامه داد: در همین کتاب آمده است که ایران با وجود ادامه تحریم‌های آمریکا با اقتدار مبحث انرژی هسته‌ای را ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه وجود انقلاب اسلامی دیگر ویژگی‌ این منطقه است، تاکید کرد: پیروزی انقلاب اسلامی وضعیت منطقه و جهان اسلام را تحت تأثیر قرار داده است.

وی در ادامه گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی مانند قطر، عربستان سعودی و ترکیه به نیابت از آمریکا سعی کردند بدل بیداری اسلامی را در سوریه ایجاد کنند.

صفوی ادامه داد: بدین منظور حدود 40 هزار نیروی مزدور از مرزهای لبنان، ترکیه و اردن به سوریه اعزام و پول، سیاست، سلاح، تبلیغات به آنها اهداء شد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: اخوان المسلمین گروهی از مبارزین سوریه هستند که سال‌ها مبارزه کرده‌اند و در زمان پدر بشار نیز با وی می‌جنگیدند.

وی تصریح کرد: گروه القاعده مزدور هستند و با پشتیبانی مالی قطر و عربستان سعودی و نیروهای مزدور کشورهای عربی شمال آفریقا مانند لیبی، تونس عمل می‌کنند. دو سال است که جنگ سوریه ادامه دارد به گونه‌ای که تاکنون 70 هزار نفر از مردم و ارتش سوریه کشته شده و دو میلیون نفر نیز به دلیل شرایط نامناسب زندگی به داخل دمشق و یا خارج از سوریه پناه برده و آواره شده اند.

صفوی گفت: پیروزی ارتش سوریه در القصیر برگ برنده بشار اسد در کنفرانس ژنو 2 است و بشار اسد از حمایت اکثریت مردم سوریه برخوردار بوده و مردم سوریه نیز از جنایات تروریستهای القاعده و خیانت برخی کشورهای عربی که با همدستی رژیم صهیونیستی اینگونه مردم سوریه و حکومت قانونی بشار اسد را دچار ناامنی کرده و منجر به تخریب شهرها و ضررهای اقتصادی شده‌اند، بشدت عصبانی هستند و از بشار اسد حمایت می کنند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی و میلیاردها دلار قطر و عربستان سعودی در سوریه با شکست مواجه شده و هم اکنون وضعیت دولت ترکیه با تظاهرات اخیر مردم در اکثر استانهای این کشور با مشکل جدی مواجه شده است و نشان دهنده سیاست غلط ترکیه در رابطه با همسایه اش سوریه، نیز است.

وی تصریح کرد: سوریه میدان برخورد سیاست‌های راهبردی قدرت‌های بزرگ و منطقه‌ای است و در این میدان آمریکا یک طرف و روسیه و چین به عنوان قدرت‌های جهانی در سوی دیگر قرار دارند و ایران نیز به عنوان قدرت منطقه‌ای در برابر پول و مزدوران قطر و عربستان صعودی قرار دارد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به تلاش های آمریکائی‌ها برای روی کار آوردن حکومتی لائیک در عراق، گفت: در سال 2003 آمریکایی‌ها در جنگ عراق به دنبال این بودند که یک حکومت لائیک و متخاصم با جمهوری اسلامی ایران در عراق روی کار بیاورند، که با هوشیاری مراجع عظام عراق، همچون آیت الله العظمی سیستانی و مجاهدت مردم عراق و روشنفکران و انقلابیون عراق نتوانستند و یک قانون اساسی خوب و یک پارلمان و دولت خوب مسلمان و مردمی در عراق مستقر شد که با ایران هم روابط خوبی دارند.

صفوی تاکید کرد: به فضل الهی هم اکنون دو دشمن بزرگ ایران یعنی طالبان و صدام از میان رفته‌اند و آثار پیروزی در سوریه نیز نمایان است.

وی تصریح کرد: سیاست‌های راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با عراق و افغانستان و سوریه ، باعث شده است ایران در غرب آسیا ، تبدیل به یک قدرت منطقه ای شود و آمریکائیها و صهیونیست ها و برخی از کشورهای عربی از این موضوع بشدت عصبانی هستند ، چراکه نشانه شکست سیاستهای اوباما در منطقه است.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه محور استراتژیک ایران، عراق، سوریه و لبنان محور مدیترانه‌ای است، گفت: ایران تاکنون سه بار تا مدیترانه قدرت نفوذ پیدا کرده است که یک بار در زمان کوروش و همراه با آزادسازی اورشلیم و بار دیگر زمان خشایار شاه و با عبور از تنگه بُسفر و لشکر کشی به سمت یونان است.

وی افزود: سومین بار نیز در زمان کنونی است که قدرت حزب‌الله لبنان، یعنی بازوی بلند قدرت دفاعی ایران در بالای سر رژیم صهیونیستی قرار دارد و قدرت دفاع راهبُردی ایران ، در مقابل حمله احتمالی صهیونیست ها به تاسیسات انرژی هسته ای ایران را تشکیل می‌دهد.

صفوی تاکید کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر صهیونیست‌ها مشکلی برای ایران ایجاد کنند حیفا و تل‌آویو با خاک یکسان می‌شود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در ادامه با اشاره به سال حماسه سیاسی و انتخابات 92 در پیش رو تاکید کرد: انتخابات ایران ارتباط عمیقی با امنیت ملی و منافع ملی و نیز سرنوشت معیشتی مردم دارد. بنابر این همه کسانی که به فکر امنیت و آرامش و حل مشکلات اقتصادی مردم هستند و از وضعیت موجود رنج می برند ، با هوشمندی و انگیزه در این انتخابات شرکت می کنند.

وی ادامه داد: حضور حداکثری در انتخابات و انتخاب اصلح از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و تضمین‌کننده امنیت ملی، اقتصاد، منافع و پیشرفت و آبادانی کشور ماست.

صفوی با اشاره به شاخصه‌های اصلی فرد اصلح برای ریاست‌جمهوری تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب در این باره در سال 84 فرموده‌اند که «اصلح کسی است فکر معیشت مردم، دین مردم، فرهنگ مردم و دنیا و آخرت مردم باشد.»

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: ایشان همچنین گفته‌اند که «اصلح کسی است که زیر توهمات مربوط به توسعه آنچنان محو و مات نشود که از یاد قشرهای محروم و ضعیف باقی بماند.»

صفوی با بیان اینکه از دیدگاه رهبر این فرد باید توان بر دوش گرفتن این بار عظیم را داشته باشد و هر کسی قدرت این کار را ندارد، گفت: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اصلی کاندیداهای ریاست‌جمهوری از دیدگاه رهبری ، کارآمدی و توانایی اداره کشور است که 15 بار در سخنرانی‌های سال 84 آن را نقل کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه نشاط، شادابی، شوق و نشاط جوانانه از دیگر ویژگی‌های کاندیدای اصلح از دیدگاه رهبر است، گفت: ایشان می‌فرمایند که «از آنجا که کشور چهره جوانی دارد اقتضا می‌کند نشاط جوانانه‌ای نیز در تمام دستگاه‌های به وجود بیاید.»

صفوی در ادامه فرمایشات رهبر درباره کاندیدای اصلح تصریح کرد: داشتن اعتقاد و علاقه و قدرت لازم برای مبارزه با فقر، فساد، و تبعیض و ریشه‌کنی آن، ایجاد عدالت، دلسوز برای قشر مستمند و تلاش برای رفع تبعیض و پر کردن شکاف میان ثروتمندان و فقرا و رفع مشکلات تمام کشور عزیز به خصوص مناطق محروم از دیگر ویژگی‌های این کاندیدا است.

وی با اشاره به اینکه خوشحال نشدن دشمن از روی کار آمدن این شخص از دیگر ویژگی‌های مورد اشاره رهبر است، تاکید کرد: قوت و قدرت برای حرکت به سمت چشم‌انداز 20 ساله، توان اشتغال‌زایی، دارای قدرت باز کردن گره‌ها وبه انجام رساندن کارهای بزرگ، آبادانی کشور از نظر علمی، صنعتی و مسایل انسانی و پیشبرد کشور از نظر مسایل علمی و امنیتی و ایجاد اشتغال به عنوان اساسی‌ترین اهتمام دولت از دیگر ویژگی‌های مورد اشاره رهبر در این ارتباط است.

دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: عموم مردم هوشمند ایران اسلامی و اهل سیاست باید این شاخص‌ها را در کنار کاندیداها قرار دهند و با عقلانیت در این باره تصمیم بگیرند.

وی ادامه داد: 34 سال است در کشور ما انتخابات برگزار می‌شود و لازم است کاری کنیم که مردم ما در سال‌های آینده آرامش داشته و زندگیشان رونق پیدا کند و جوانان امیدوار به آینده شوند و به فضل الهی و با عنایات خاصه حضرت مهدی (عج) و حضرت امام رضا(ع) مردم ایران سال 92 را سال حماسه سیاسی رقم خواهند زد.

وی با اشاره به اینکه منابع انسانی و طبیعی بسیار خوبی در کشور برای رفع مشکلات اقتصادی داریم، تاکید کرد: اسلام و ولایت فقیه دو نعمت بزرگ کشور ما هستند رهبری که کشور را از بحران‌های داخلی و خارجی نجات داده‌اند و ایران را در صحنه جهانی و منطقه و در برابر آمریکایی‌ها به درستی هدایت کرده و به عزت رسانده اند و انسجام و وحدت ملی مردم نعمت سومی است که باعث پیروزی ملت ما در مقابل همه فشارهای خارجی و مشکلات داخلی خواهد شد.

وی در پایان اظهار داشت: از خداوند متعال مسئلت می کنیم که عیدی میلادهای باسعادت شعبان المعظم را برای ملت ما ، انتخاب اصلح ریاست جمهوری و انتخاب افراد صالح در شوراهای شهر و روستا در سراسر کشور عزیزمان قرار دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها