امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129020
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به دنبال پیروزی احزاب غرب‌گرا در انتخابات پارلمانی ماه اکتبر، پارلمان اوکراین که امروز ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به دنبال پیروزی احزاب غرب‌گرا در انتخابات پارلمانی ماه اکتبر، پارلمان اوکراین که امروز پنج شنبه برای اولین بار از زمان انتخابات تشکیل جلسه داده است «آرسنی یاتسنیوک» نخست وزیر فعلی این کشور را دوباره به عنوان نخست وزیر انتخاب کرد.

روز پنجشنبه (امروز)، اعضای پارلمان اوکراین گرد هم آمدند تا فرایند تأیید دولت جدید را آغاز کنند و این اولین تشکیل جلسه پارلمان اوکراین از زمان خلع «ویکتور یانوکوویچ» رئیس‌جمهور اوکراین از قدرت در ماه فوریه سال جاری میلادی است.

درگیری‌ها بین طرفداران غرب و طرفداران روسیه از سال گذشته میلادی در میدان «میدن» کی‌یف آغاز شد و همین اعتراضات موجب شد تا دولت قبلی اوکراین کناره‌گیری کند و بعد از آن همه‌پرسی برگزار شد و «کریمه» در شرق اوکراین به مسکو پیوست.

غرب و دولت اوکراین از این مسئله بسیار خشمگین شد و روسیه را به دامن زدن به ناآرامی‌های شرق اوکراین و دخالت در امور داخلی اوکراین متهم کردند و پس از آن درگیری‌های ارتش اوکراین با طرفداران استقلال‌طلب روسیه در شرق اوکراین آغاز شد و شدت گرفت.

پارلمان اوکراین که معروف به (رادا) می‌باشد، در اولین جلسه خود یک لحظه سکوت برای آنهایی که در ناآرامی‌های اوکراین کشته شدند، برقرار کرد.

طبق گزارش دویچه‌وله، قرار است یاتسنیوک در سمت خود بعنوان نخست‌وزیر اوکراین تثبیت شود و مورد تأیید قرار گیرد.

حزب یاتسنیوک در انتخابات اوکراین بعد از حزب «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور اوکراین که موفق شد 419 کرسی پارلمان را به دست آورد، در جایگاه دوم قرار گرفت.

جمعه هفته گذشته، هر دو حزب توافق کردند که با سه حزب دیگر غربگرا به منظور تشکیل دولت، ائتلاف کنند.

طبق این گزارش، کابینه اوکراین قرار است جلسه بعدی خود را روز سه‌شنبه هفته دیگر برگزار کند.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها