امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129028
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مخالفان بحرینی در تظاهرات هفتگی خود علیه اشغالگری عربستان سعودی در بحرین، روز گذشته ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مخالفان بحرینی در تظاهرات هفتگی خود علیه اشغالگری عربستان سعودی در بحرین، روز گذشته مقابل مقر سفارت عربستان سعودی در لندن تظاهرات کردند.

این تظاهرات هفتگی بحرینی‎های مقیم انگلیس برای یکصد و نود و یکمین بار متوالی مقابل مقر سفارت عربستان در لندن برگزار شده است.

به گزارش پایگاه خبری «مرآه البحرین»، معترضان و فعالان بحرینی در تظاهرات روز گذشته خود با سر دادن شعارهایی علیه اشغاگری نظامیان آل سعودی در بحرین، «سیاست‌های آل‌سعود در منطقه و حمایت از تروریسم و گروه‌های تروریستی» را محکوم کردند.

تظاهرات‌کنندگان همچنین از ریاض پایان اشغالگری نظامی در بحرین و توقف سیاست‌های تبعیض‎آمیز علیه شیعیان و همچنین عدم حمایت از جریان‌های تکفیری و تروریستی  را خواستار شدند.

بر اساس این گزارش، معارضان بحرینی در تظاهرات روز چهارشنبه تصاویر شیخ «نمر باقر النمر» روحانی برجسته شیعی عربستان که دادگاه سعودی وی را به اعدام محکوم کرده است، در دست داشتند.

حدود یک ماه پس از انقلاب مسالمت آمیز مردم بحرین در تاریخ 14 فوریه 2011 بود که تجهیزات زرهی و خودروهای نظامی سعودی در قالب نیروهای «سپر جزیره» در خیابان ها و به ویژه در کانون اصلی انقلاب یعنی میدان اللولؤه برای سرکوب مردم انقلابی بحرین مستقر شدند.

این نیروها در پی ناتوانی آل‎خلیفه در خاموش کردن صدا اعتراضات مردمی بحرین به درخواست آل خلیفه وارد بسیاری از شهرها و روستاها از جمله پایتخت شدند.

از آن تاریخ سه سال می گذرد اما ریاض همچنان به دخالت نظامی خود در بحرین ادامه می‌دهد با این ادعا که ورود نظامیان سعودی بر اساس توافق نامه امضا شده میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس صورت گرفته است، این در حالی است که مردم بحرین از آن زمان تا کنون بارها خشم و انزجار خود را از حضور اشغالگران سعودی در خاک کشورشان نشان داده‌اند.
انتهای پیام/ح
   

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها