امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129040
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
«محمد علی خاکسار» مدیر بخش خارجی نمایشگاه‌ بین‌المللی مشهد در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی، کشاورزی و دامداری ایران در هرات در ...

«محمد علی خاکسار» مدیر بخش خارجی نمایشگاه‌ بین‌المللی مشهد در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی، کشاورزی و دامداری ایران در هرات در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: در این نمایشگاه تخصصی بیش از 50 نفر از تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی شرکت دارند.

وی افزود: در قدم نخست هدف از این اقدام نظارت و کنترل مدیران بر کیفیت و قیمت کالای تولید شده ایران در بازار افغانستان است که به دنبال آن مبادلات تجاری نیز گسترش می‌یابد.

خاکسار تصریح کرد: حضور 50 مدیر ارشد کارخانه‌جات تولیدی پس از بررسی وضعیت بازار واردات اجناس ایرانی باعث حذف دلالان میان کارخانه‌دار و فروشنده در بازار هرات خواهد شد و کالا به صورت مستقیم و با قیمت مناسب به بازار عرضه خواهد شد.

مدیر بخش خارجی نمایشگاه های خارجی مشهد در ادامه گفت: بررسی‌ها در بازار بیانگر عرضه برخی کالاهای بی‌کیفیت با قیمت بالا به نام ایران است که در دراز مدت به ضرر اجناس صادراتی ایران است.

وی تأکید کرد: به همین منظور کارخانه‌داران با استفاده از فرصت به وجود آمده با برگزاری نمایشگاه در تلاش برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان خود هستند.

خاکسار افزود: روند برگزاری این قبیل نمایشگاه‌ها همچنان در آینده ادامه خواهد داشت زیرا این اقدام نتایج مثبتی در پی داشته و تیم همکار وی در تلاش هستند تا با همکاری اتاق تجارت 2 کشور، هرات را به عنوان شهر نمایشگاه‌های افغانستان معرفی کنند و در آینده  نمایشگاه‌های مشابهی به صورت مشترک برگزار خواهد شد.

وی، تجار افغان را از جمله بازیدکنندگان خوب و تأثیرگذار در نمایشگاه تخصصی ایران در مشهد خواند و گفت: هیچ تجارتی بدون تبادل امکان پذیر نیست و از این رو همواره مقامات ایرانی مشتاق حضور و سهیم شدن تجار افغان در نمایشگاه داخلی ایران هستند.

خاکسار تأکید کرد: ما خواهان نزدیک‌تر شدن بازرگانی بین 2 کشور هستیم تا در کنار صادرات، وارداتی هم از کشور مقابل داشته باشیم.

مدیر بخش خارجی نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد و مسئول برگزاری نمایشگاه تخصصی غذایی، کشاورزی و دامداری ایران در هرات همچنین گفت: از حضور و شرکت تجار افغانستانی در نمایشگاه‌های داخلی ایران استقبال می‌کنیم هرچند تاکنون طرف مقابل بنا به دلایلی علاقمندی نشان نداده اما با این وجود زمینه برای حضور هر نوع شرکت تولیدی به منظور عرضه کالای تولیدی در نمایشگاه داخلی  ایران فراهم است.
انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار